Başkandan esnafa 'Korkmayın' tesellisi

Antakya'da tarihi Sobacılar Çarşısı'nda yapılması düşünülen proje öncesi Başkan, esnafla görüşmeye gitti. 'Dedikodulara itibar etmeyin' diyen Başkan, müjde de verdi.

Başkandan esnafa 'Korkmayın' tesellisi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, tarihi Sobacılar Çarşısı yeni adıyla Meydan Çarşısı'nda yapılacak dönüşüm öncesi esnafı ziyaret etti. Projenin esnafa zararı dokunmayacağını savunan Başkan Kimyeci, 'dedikodulara kulak asmayın' diye ilk ağızdan bilgi verdi. 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, tarihi ve kültürel geçmişi çok eski yıllara dayanan Meydan Çarşısı’nı esnafa ve hemşehrilerine layık bir görünüme kavuşturma hedefinde olduklarını söyledi. Çarşıyı tarihi geçmişine ve dokusuna uygun bir şekilde güzelleştirme, estetik ve çağdaş bir görünüme kavuşturma adına bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını anlatan Kimyeci, "Çarşı esnafımızın gönlü rahat olsun. Dedikodulara itibar etmesin. Proje hazırlıklarımızı esnafımızla birlikte yapacağız. Karşılıklı istişare edeceğiz. Hiçbir esnafımızı mağdur etmeyeceğiz" dedi. 

Bölgedeki dükkanların kiralık mı, satılık mı olup olmayacağını dahi tespit etmediklerini söyleyen Başkan İsmail Kimyeci, "Proje üzerinde hep birlikte fikir alışverişinde bulunacağız. Ne karar alırsak alalım bu karar tamamiyle esnafımızın lehine ve faydasına olacaktır. Bundan hiçbir esnafımızın şüphesi olmasın. Burada önümüzdeki süreçte yapmayı düşündüğümüz düzenlemede esnafımızın ‘evet’ demediği, gönül rızasının olmadığı hiçbir uygulamaya imza atmayacağız. Esnafımız bizim başımızın tacıdır" dedi. Kimyeci, esnafın arzu ve isteklerini emir kabul ettiklerini de belirtti. 

Burada bir müjde de veren Kimyeci, Antakya Belediyesi’ne ait dükkanlarda faaliyet gösteren kiracı esnafa zam yapılmayacağını, geçmişten kira, temizlik vergisi gibi borcu bulunan esnafa ise taksitlendirme imkanı sağlanacağını belirtti.

Yazar:
Antakya Belediyesi çalışmaları Sobacılar Çarşısı dönüşüm projesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı