Mezbahaneye online başvuru

Kurban Bayramı öncesinde, mezbahanelere kayıt işlemi teknolojiye ayak uydurularak online alınmaya başladı.

Mezbahaneye online başvuru

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin İzmit'teki mezbahasına Kurban Bayramı öncesinde başvurular internet sitesi üzerinden alındığı bildirildi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bünyesinde Solaklar yolu üzerinde kurulan İzmit Mezbahası’nda kurban kesmek isteyen vatandaşlara teknolojik bir hizmet başladı. Belediyeden yapılan açıklamada, "İnternet üzerinden kurban sırası verme işlemi devam ediyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle kurumumuzun resmi web sitesi www.kocaeli.bel.tr üzerinde aktif olan penceredeki formu eksiksiz doldurarak ön kayıt işlemini tamamlaması gerekiyor. Bu esnada başvurular sistem tarafından otomatik olarak sıralanarak, numara veriliyor. 15 Eylül’de başlayan başvurular 18 Eylül Cuma günü sona eriyor" ifadeleri kullanıldı.

Bu aşamadan sonra “İzmit ilçesi kurban komisyonu” adına açılan banka hesabınayatırılan kurban kesim bedelini belgeleyen banka dekontu ile çözüm masasına gelen vatandaşların görevli personelce kesin kaydı yapılıyor. Bu işlem sırasında ön kayıt esnasında sistem tarafından otomatik olarak verilen sıra numarası geçerli oluyor. 

İnternet ortamına aşina olmayan ya da kullanmakta zorluk çeken vatandaşlara da Çözüm Masası’nda görevli personel destek veriyor. Kurban kesim ücretleri küçükbaş için 50 TL, büyükbaş için 200 TL olarak belirlendiği bildirildi. 

Yazar: Haberci
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Mezbahane online başvuru
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.