Yeni moda dolandırıcılık yayılıyor

Dolandırıcıların bu yeni yöntemi, gittikçe yayılıyor. Vatandaşların dikkat etmesi isteniyor. Haberi mutlaka okuyun, sizi de arayabilirler.

Yeni moda dolandırıcılık yayılıyor

İlk olarak Artvin'de yaşanan selin ardından ortaya çıkan bu yeni yöntem gittikçe yayılıyor. Dolandırıcılar bu kez Kayseri'de ortaya çıktı. Belediye Başkanı ve belediye yöneticileri adında, para istemeye başladı. 

Artvin'de yaşanan sel sonrası bazı dolandırıcılar ortaya çıkmış ve belediye başkanının adını kullanarak, başta işadamları olmak üzere bazı vatandaşları arayıp para yardımı istemişti. Bu kez de bu dolandırıcılar Kayseri'de ortaya çıktı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi dolandırıcılara karşı uyardı. Belediyeden yapılan açıklamada, kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olunması istendi. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, belediyenin ya da belediye bürokratlarının ismini kullanarak dolandırıcılık yapan kişilere karşı internet sitesine uyarı bildirimi oluşturdu. Yapılan açıklamada, "Son günlerde bazı kişilerin Kayseri Büyükşehir Belediyesi ya da bazı bürokratların adını kullanarak yardım amaçlı para talebinde bulundukları tespit edildi. Belediye ya da bürokratların hiçbir şekilde para talebinde bulunmadık. Dolayısıyla bu tür davranış gösteren kişilerin amacı dolandırıcılıkdır. Kötü niyetli kişilerden gelecek bu tür teklifler ve telefonların dikkate alınmaması ve polisin aranarak ihbarda bulunulması talep edilmektedir" denildi. 

Bu yöntemle dolandırıcıların ne kadar para topladığı ise bilinmiyor. Sık sık gündeme gelen bu yeni yönteme karşı vatandaşları ve okuyucularımızı dikkatli olmaları konusunda uyarıyoruz. 

DOLANDIRICILIKLA İLGİLİ DİĞER HABERLERİMİZİ DE MUTLAKA OKUYUN.

 

Yazar: Haberci
Dolandırıcılık belediye başkanı adına dolandırıcılık dolandırıcıların yeni yöntemi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.