Halkın oyununu halka öğretecekler

Denizli Belediyesi, bazı halk oyunlarını vatandaşlara öğretebilmek için kurs dönemi başlatıyor. Amaç, Türk kültürünün yaşatılması.

Halkın oyununu halka öğretecekler

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Anadolu'nun çeşitli yörelerine ait halk oyunlarını 7'den 70'e ücretsiz öğretmeye başladı. Belediye, Türk kültürünün yaşatılması için bazı halk oyunları için ücretsiz kurs dönemi başlatıyor. 

4 Ekim'de başlayacak halk oyunları kurs kayıtları için belediyeden açıklama yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kurs Kayıt Merkezi'nde devam eden kayıtların herkese ücretsiz olarak başvurabileceği belirtildi. "Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra Türk kültürünün yaşatılması için de bir çok yatırım yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi" ifadelerinin kullanıldığı açıklamada açılacak kurslar da belirtildi. Buna göre 4 Ekim'de başlayacak olan halk oyunları kursunda zeybek başta olmak üzere, Teke, Karadeniz, Kafkas, Artvin, Silifke yöreleri ve halay oyunları öğretilecek. Yetişkin ve çocuk olmak üzere iki ayrı grupta ücretsiz verilecek kurslar Denizli Büyükşehir Belediyesi Yenişehir Spor Merkezi ve İncilipınar Spor Salonu'nda verilecek. 

Hafta içinde verilecek kurslarla ilgili bilgi alıp kayıt yaptırmak isteyenlerin Denizli Büyükşehir Belediyesi Merkez Kapalı Spor Salonu yanındaki Spor Kayıt Merkezi'ne başvurmaları gerektiği belirtildi. Geçen yıl bin kursiyerin kurslara, bu yıl fazla bir başvuru gelmesi bekleniyor. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk kültür ve geleneklerini yaşatmak için bir çok kurs ve yatırım gerçekleştirdiklerini anlatarak, "Amacımız atalarımızdan bize miras kalan kültürümüzü gelecek nesillerimize unutturmayıp bu değerlerimizi yaşatmaya devam etmektir. Ücretsiz verdiğimiz halk oyunları kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi. 

 

 

Yazar: Haberci
Denizli Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Ücretsiz Halk Oyunları kursu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.