İşte büyük Türkiye fotoğrafı

Ankara'da 'Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet' demek için binlerce kişi toplandı. Tek sloganla, kavgasız gürültüsüz, barışı haykırarak Türkiye'nin fotoğrafını gösterdi.

İşte büyük Türkiye fotoğrafı

Son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto etmek için yüzbinlerce kişi Ankara'ya akın etti. 'Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet' diyen coşkulu kalabalık, Türkiye Cumhuriyeti'nin istendiğinde nasıl birlik ve beraberlik içerisinde olacağını da göstermiş oldu. 

Ankara'daki miting için bazı yollar öğlen saatlerinden itibaren trafiğe kapatıldı. Sıhhiye Meydanı'ndaki etkinliğe gitmek için binlerce kişi 7 ayrı noktadan alana alındı. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olduğu görüldü. Miting için 6 bin polisin görev aldığı söyleniyor. Mitingde sadece Türk bayrakları var ve tek slogan olarak 'Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet' atıldı. Yüzbinlerce vatandaş, ellerindeki Türk bayraklarıyla gurur duyulan görüntüler ortaya çıkardı. 

Tır ile getirilen 1,5 kilometre uzunluğu 7 metre genişliği olan Türk Bayrağı gururla Sıhhiye Meydanı'na kadar götürüldü. Yürüyüşte Türkiye'nin farklı görüntüleri de yer aldı. Başörtülü, başı açık herkes Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü için Ankara'da yürüyüşe katılıp, terörü lanetledi. 

Yürüyüşü HAK-İŞ, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen), Türkiye Barolar Birliği (TBB), Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), Türk Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) düzenledi. 

Yazar:
Teröre Hayır Kardeşliğe Evet Ankara eylem Büyük Türkiye fotoğrafı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.