Atama bekleyenlere sosyal medya kucak açıyor

Günümüzde oldukça yaygınlaşan sosyal medya kullanımı, toplulukların seslerini duyurmasında önemli rol oynuyor.

Atama bekleyenlere sosyal medya kucak açıyor

Sadece Türkiye'deki kullanıcı sayısı milyonları bulan Twitter ve Facebook gibi sosyal medya ağları, seslerini duyurmak isteyenlerin de vazgeçilmez adresi oluyor. 

Türkiye gündeminin takip edilmesi, gazeteci, belediye başkanı, bürokrat, bakan, başbakan ve Cumhurbaşkanı gibi önemli isimlerle doğrudan iletişime geçilmesi gibi pek çok imkanı sunan sosyal medya, artık vazgeçilmez oldu. Atama bekleyen öğretmen adayları, işsiz kesimler, kamu kurum ve kuruluşlarıyla sorunları olanlar, gündemle ilgili söyleyecek sözü olanlar, bu platformlarla seslerini duyuruyor. 

Pek çok konu başlığının yazılabileceği sosyal medyada özellikle bir kesim var ki, bakan, bürokrat, milletvekili her kesime seslerini duyurabilmek için uğraş gösteriyor. Atama bekleyenler, yaptıkları TT çalışmasıyla da kısa sürede ülke gündeminin en çok konuşulanları arasında yer alabiliyor. Amaçlarının sadece, atama konusunda aceleci davranılması olduğu görülen bu kullanıcılar, nazik bir üslupla da ilgililere yazılar yazıyor. 

Atama bekleyenlerin attığı bazı twetlerde, "44Bin edebiyat mezunu 10 bin atama istiyor. Lütfen sesimizi duyurun", "ELEKTRİK ÖĞRETMENLERİ sadece 300 atama bekliyor", "TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI öğretmenine de destek olur musunuz? Siz yazarlar bari sırt çevirmeyin lütfen", "Bilişim demek gelecek demek, Fatih projesi, ancak bilişimci ile başarıya ulaşır" gibi twetlerle gündemdeki kişilere gönderim yapıyorlar. 

Özellikle Bakanlarında etkili sosyal medya kullanımı, bu twitlerin daha da artmasında önemli rol oynuyor. Bakanlara atılan mesaj ve twetler, bazen anında cevap bulabiliyor. 

Yazar:
atama bekleyenler atama için sosyal medya sosyal medyada örgütlenmek seslerini böyle duyuruyorlar
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.