Başkanın önüne bıçak koydular

Bursa'da bazı kişiler, Belediye Başkanı Recep Altepe'nin masasına bıçak koyarak, isteklerini iletti. Nedeni ise böyle açıklandı.

Başkanın önüne bıçak koydular

Bıçağıyla meşhur Bursa'da belediye öncülüğünde bazı projeler hayata geçiriliyor. Belediye Başkanı Recep Altepe,  kentin en önemli el sanatlarından biri olan bıçakçılığın eski ihtişamlı günlerine dönmesi için uğraşacağını söylüyor. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa bıçağının dünya vitrinine çıkması amacıyla tasarım yarışmalarının ardından şimdi de Bıçakçılık Müzesi kurmak için çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın tarihi ve doğal güzellikleri başta olmak üzere tüm değerlerine sahip çıktıklarını belirterek, Bursa bıçaklarını yeniden marka haline getireceklerini söyledi. Bursa bıçağına yeni pazarlar aradıklarını söyleyen Başkan Altepe, kurulacak müze ile tüm dünyanın dikkatlerini yeniden Bursa bıçağına çekmeyi hedeflendiğine dikkati çekti. 

YENİ PAZAR HEDEFİ
Bu kapsamda Bursa Bıçakçılar Derneğini ziyaret eden Altepe, Dernek Başkanı Mülazım Gülşen ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Bu sırada başkanın masasına bir Bursa Bıçağı konuldu. Burada konuşan Altepe, tarımdan hayvancılığa ve sanayiden el sanatlarına kadar tüm sektörlerin gelişmesine yönelik projeler üzerinde çalıştıklarını anımsattı. Bursa bıçağının da kentin en önemli marka değerlerinden biri olduğunu ancak son yıllarda hak ettiği değeri bulamadığını diye getiren Başkan Altepe, “Bıçak imalatının gelişmesi, daha kaliteli üretimin sağlanması, yeni pazarlar bulunması hedefiyle esnafımızı desteklemeye devam ediyoruz" dedi. 

Bıçağının Bursa'nın en önemli el sanatı olduğuna dikkati çeken Başkan Altepe, Bıçakçılığın yeniden eski popülaritesini kazanması ve eski günlerine dönmesi için Bıçakçılar Derneği ve esnafımızla birlikte çalışıyoruz. Bıçakçılıkla ilgili bir müze kurulması için de çalışmalara başladık. Vatandaşlarımız da ellerinde bulunan belge, dokümanlarla destek verecek. Zaten yeteri kadar malzememiz var. Müzede hem bıçakçılığın geçmişi gelecek kuşaklara anlatılacak hem de ürünler sergilenecek" diye konuştu. 

Bursa Bıçakçılar Derneği Başkanı Mülazım Gülşen de Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle bıçakçılığın çok daha iyi yerlere geleceğine inandığını söyledi. 

Yazar: Haberci
Bursa Büyükşehir belediyesi çalışmaları Bursa bıçağı haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.