Kesinleşmiş milletvekili adayları açıklanıyor

Siyasi partilerin kesinleşmiş milletvekili aday listeleri açıklanıyor. Aday adaylarında heyecanlı bekleyiş hakim. Hangi parti kimi aday gösteriyor ortaya çıkıyor.

Kesinleşmiş milletvekili adayları açıklanıyor

YSK'nın 1 Kasım seçimleri için siyasi partilere 'Milletvekili kesim aday listesinin son günü' Cuma saat 17.00'da doluyor. Bağımsız adaylar için de başvurunun son günü. Bu bekleyiş sürerken, sosyal medya üzerinden adaylar açıklanıyor. Kesin isimler, saatler sonra resmen açıklanmış olacak. 

1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili seçimleri öncesinde YSK'nın takvimi saatler sonra kesinleşmiş milletvekili sıralaması için son çizgiyi yiyecek. YSK, siyasi partilere ve bağımsız adaylara 18 Eylül Cuma 17.00'a kadar kesinleşmiş listeleri, alındı belgesi ile birlikte istediğini duyurmuştu. AK Parti, CHP, MHP ve HDP'de hareketlilik gözleniyor. 

PARTİ MERKEZLERİNDE LİSTE TELAŞI
Özellikle Büyük Kongresi'ni yapan AK Parti'de nefesler tutulmuş, heyecanlı bekleyiş sürmekte. Kesin milletvekili aday listeleri AK Parti'de tartışılmaya devam ediyor. 3 dönem kuralına takılan hangi isimler listede olacak? Bu arada MHP ve CHP'de de hareketlilik var. Son bir kaç gündür, siyasi söylemlerde azalma var. Genel Başkanlar ve parti yöneticileri, son kez milletvekili aday listelerinin üzerinde çalışıyor. 

YSK SAAT 17.00'DE İNCELEYECEK 
YSK'nın takvimine göre, siyasi partilerin genel merkezlerinin, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına alındı belgesi karşılığında DVD ve kâğıt ortamında en geç saat 17.00’ye kadar vermelerinin ve Bağımsız milletvekili adaylığı için de il seçim kurullarına başvurunun son günü olduğu belirtilmişti. Başvuruların alınmasının ardından Yüksek Seçim Kurulunca, siyasi partilerin verdikleri aday listelerinin incelenmesine başlanacak.

Tüm bunlar yaşanırken sosyal medya üzerinden bazı kişiler, kesinleşmiş aday listesi başlığıyla açıklamalarda bulunuyor. Daha parti genel merkezlerinde dahi karara bağlanmayan ve son dakika değişikliğinin yapıldığı listelerde, milletvekili adayı isimler açıklanıyor. Türkiye, yarın saat 17.00'de 26. Dönem Milletvekili adaylarının isimlerini ve memleketlerini öğrenecek. Sadece saatler kaldı.

MHP'NİN KESİN ADAY LİSTESİ İÇİN FOTOĞRAFA TIKLAYINIZ.

Yazar:
Kesinleşmiş milletvekili aday listesi YSK 2015 Milletvekili seçimi 1Kasım seçimleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.