Meme kanserinden korunmanın formülü

Kadınların korkulu rüyası olan ve hastalığa yakalananların ölme riskiyle karşılaştığı meme kanserinden bu yöntemle korunabileceği açıklandı.

Meme kanserinden korunmanın formülü

Kadınların büyük bir kısmının yakalanma riski taşıdığı Meme Kanseri'nden basit bir kaç yöntemle korunabilirsiniz. Uzmanlar, ölümcül kanser türünden taze sebze ve meyve yiyerek korunabileceğini söyledi. 

Pek çok kadının korkulu rüyası olan ve Kanser Teşhis Merkezleri'nde (KETEM) yapılan en çok tetkiklerden olan Meme Kanseri'nden korunmak için sebze ve meyvenin büyük önemi var. Peki neden? Taze sebze ve meyvedeki lif ve antioksidan maddeleri bu kanserin en büyük düşmanı olarak biliniyor. Bol bol tüketildiğinde vücut bu besinleri alacağından yakalanma riskini de düşürüyor. Ispanak, havuç ve patateste bu besinlerin yüksek olduğu biliniyor. 

Uzmanlar taze sebze meyvenin yanında tetkiklerin de gözardı edilmemesine karşı uyarıyor. Bu besinlerin kanserin etkisini azalttığı bilinse de, tam teşhis için bir doktora başvurmak en doğru olan yöntem olarak belirtiliyor. Doktora gidildiğinde, tavsiye edilen yöntemlerin yanında sebze ve meyve tüketimini de eksik etmezseniz, tam ve doğru bir yöntem kullanmış olursunuz. 

Radyasyona maruz kalanlar, daha önceden tanı konmuş olanlar, doğum yapmayan veya emzirmeyenlerde, stresli bir hayat sürenlerde, diyet konusunda yanlış yapanlarda, adet kanamalarının uzun yıllar devam edenlerde meme kanserine yakalanma riski daha yüksek olduğu belirtiliyor. 

Bunlar uzmanlar tarafından söylenen uyarılar olsa da, Allah tarafından sıhhat de, ölüm de ne zaman verileceği belli olmuyor. Amansız bir hastalıktan nasıl olduğunu anlamadan kurtuluş olduğu gibi, bir burun kanamasıyla bile ölüm insanın kapısını çalabiliyor. Allah tüm hastalara şifalar versin.

Yazar: Haberci
meme kanseri meme kanseri korunma yolları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı