AK Parti'de 2'inci Türkeş dönemi

​Alparslan Türkeş'in diğer oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, 7 Haziran seçimlerinden önce AK Parti'den istifa etmişti. Şimdi ise kardeşi Tuğrul Türkeş, AK Parti'ye geldi.

AK Parti'de 2'inci Türkeş dönemi

MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in ikinci eşinden olan oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, 7 Haziran seçimlerinden önce AK Parti'den istifa etmişti. Ondan boşalan koltuğa kardeşi Yıldırım Tuğrul Türkeş gelmesine kesin gözle bakılıyorou, öyle de oldu.  

24'üncü dönem İstanbul Milletvekili olan Ahmet Kutalmış Türkeş, AK Parti'nin seçim beyannemesini gerekçe göstererek istifa etmişti. Türkeş, "Seçim Beyannamesi’nde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasası’ndan ‘Türk’ adının çıkarılacağı, ‘Başkanlık Sistemi’ adı altında, 92 yıllık devletimizin bölünerek, ‘federasyon’ ve ‘özerk’ alanlara dönüştürüleceği tuzağını fark ettim" ifadelerini kullanmıştı. 2011 yılında AK Parti'ye geçen Ahmet Tuğrul Türkeş, 2015 yılında partiden istifasını sunmuştu.

Açıklamasında 'Tarihe not düşerek ayrılıyorum' ifadelerini kullanan Ahmet Kutalmış Türkeş, "Görev yapmış olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi'nde millî ve siyasî iklimin süratle bozulmaya yüz tuttuğunu gördükten sonra, bu Parti'de görev yapmanın büyük bir manevi, millî ve vicdani vebal yükleyeceği inancına kanaat getirdiğim için, tarihe not düşmek amacıyla, Adalet ve Kalkınma Partisi üyeliğinden istifa ediyorum" demişti. 

TÜRKEŞ AK PARTİ'DEN ANKARA ADAYI
Bugün ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun teklifiyle Bakanlar Kurulu'na giren Yıldırım Tuğrul Türkeş, Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi. Milletvekili adaylarının gösterilmesine 1 gün kala AK Parti Genel Merkezi'ne gelen Tuğrul Türkeş'in aday olma ihtimaline kesin gözüyle bakılıyordu. Tuğrul Türkeş, AK Parti'den milletvekili adayı olup seçilirse, kardeşinin bıraktığı koltuğa oturmuş olacak. Tuğrul Türkeş, AK Parti'den Ankara Milletvekili adayı olarak açıklandı. 

Yazar:
Tuğrul Türkeş Ahmet Kutalmış Türkeş AK Parti AK Parti'ye geçen MHP'liler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.