TEOG sonuçları bu adreste

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği TEOG sonuçlarının açıklanacağı zaman belli oldu

TEOG sonuçları bu adreste

Öğrencilerin merakla beklediği Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sistemi'nin (TEOG) sonuçları bugün açıklanacak. 

Önümüzdeki saatlerde açıklanması beklenen sonuçları, milyonlarca öğrenci heyecanla bekliyor. Sonuçların açıklanmasının ardından yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları halinde gerçekleşecek. İlk başvuruların 17-21 Ağustos'ta yapılacağı ve sonuçlarında 24 Ağustos'ta açıklanacağı bildirildi. 

Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos'ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos'ta duyurulacak. 3. dönem başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül'de yapılacak. Sonuçlar 7 Eylül'de açıklanacak. İl veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde TEOG nakil tercih başvuruları ise 7-10 Eylül'de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül'de ilan edilecek.

TEOG SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

TEOG ne demek?
 
SBS yerine konulan TEOG'un amacı, öğrencinin başarısını anlık bir performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayarak belirlemektir. SBS'ye göre en temel farklılık bu yönde olmuştur. Buna göre Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) şu şekilde belirleniyor ve Merkezi Yazılı Sınavlar ve Yılsonu Başarı Puanı ile birlikte öğrencinin yerleştirme puanıyla ortaya çıkıyor. 

Yazar:
teog sonuçları teog açıklanıyor teog sonuçları için tıklayınız teog sorgulama ekranı öğrencilerin meraklı bekleyişi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.