AK Parti milletvekili aday listeleri karıştı

AK Parti'de 7 Haziran seçimlerinde adaylık başvurusu yapan isimler sehven aday gösterildi. İçlerinde memuriyeti devam edenler de var. YSK'ya istifa dilekçesi verecekler.

AK Parti milletvekili aday listeleri karıştı

AK Parti, 1 Kasım'da yapılacak milletvekili seçimleri için YSK'ya listeleri sundu. İl il milletvekili listelerinde bazı isimlerin, memuriyetten istifa etmeden yazıldığı ortaya çıktı. Genel Merkez'e çağırılan bazı isimlere, 'Sehven yazıldınız' denildi. Bu şekilde ismi yazılan milletvekili adayları, YSK'ya 'Gördüğüm lüzum üzerine görevden çekiliyorum' dilekçesi verecek. 

SAMSUN'DA ADEM TUNCER
Bu şekilde bir kaç ilde yanlışlık yapıldığı öğrenildi. Bunlardan bir tanesi Samsun'dan Adem Tuncer. AK Parti'de 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilen Tuncer, bu kez aday olmadı. Memuriyeti devam eden Adem Tuncer, 1 Kasım için YSK'ya sunulan listede 7 Haziran'daki yerine tekrar aday gösterildi. Tuncer'in AK Parti Genel Merkezi'ne giderek, durumu anlattığı öğrenildi. Tuncer, YSK'ya istifasını sunması gerekiyor. Çünkü memuriyeti devam ediyor. Bu şekilde Ordu'dan da sehven yazılan isimler olduğu öğrenildi.

7 HAZİRAN ADAYLARI DİKKATE ALINDI
AK Parti'nin bu şekilde hata yapmasının ardında 7 Haziran'da yapılan başvuruları da dikkate alması yatıyor. 1 Kasım'da ki 26'ıncı Dönem Milletvekili seçiminde aday adayı olmayan fakat 7 Haziran'da aday adayı başvurusu olan isimler, listeler oluşturulurken dikkate alındı. Adem Tuncer'in de böyle bir karardan dolayı, aday gösterilmiş olabileceği konuşuluyor.

YSK SÜRE TANIDI
Bu şekilde şehven yapılan yanlışlıklar için YSK'da düzeltilmesi için süre tanımıştı. Yüksek Seçim Kurulu YSK, AK Parti, MHP, CHP ve HDP başta olmak üzere tüm partilerin kesin aday listelerini 28 Eylül'de ilan edecek. Bu tür yanlışlıklarla ilgili de aday gösterilen isimlerin, istifası istenecek. Yerlerine partilerden yeni isim gösterilmesi istenecek.

Yazar:
ak parti ak parti milletvekili aday listesi 1 Kasım seçimleri yanlış aday yapılan isimler ysk
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.