Selzedelere tır dolusu bayram hediyesi

Bursa'dan Artvin'e gönderilen 2'inci yardım tırına çekyattan, halıya kadar pek çok malzeme yükledi. Kurban Bayramı öncesi yapılan bu yardım 'bayram hediyesi' olarak yorumlandı.

Selzedelere tır dolusu bayram hediyesi

Artvin'de yaşanan sel felaketinin ardından Türkiye genelinde bir yardım kampanyası başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, selin vurduğu Artvin'in Hopa İlçesi'nin ardından Arhavi'ye de içerisinde kanepeden halıya pek çok malzemenin bulunduğu bir tır gönderdi. 

BURSA'DAN 2'İNCİ TIR
Büyükşehir Belediyesi, gelen talepler üzerine Arhavi’ye de 1 tır dolusu yardım malzemesini yola çıkardı. Sosyal yardımlar konusunda öncü belediye olmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından bölgedeki yaraların sarılması için yardım seferberliğine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hopa’ya yardım malzemesi gönderen Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde işadamlarının da sponsorluk desteğiyle bir tır yardım topladı. 

BAYRAM HEDİYESİ GÖNDERİYORUZ
İçerisinde yatak, baza, kanepe, halı, çekyat ve ev eşyaları gibi pek çok malzeme bulunan tır, düzenlenen törenle Arhavi’ye uğurlandı. Burada konuşan Başkan Recep Altepe, doğal afetlerin ardından gerek Anadolu’ya gerekse tüm Osmanlı coğrafyasındaki kentlere ilk ulaşan belediye olduklarına dikkate çekerek, "Artvin’de yaşanan sel felaketinin ardından da hemen çalışmalara başladık. Birkaç gün önce Hopa’ya yardımlarımızı ulaştırdık. Arhavi’den de önemli bir talep geldi. Sponsor işadamlarımızın da desteğiyle şimdi de Arhavi’ye yardım gönderiyoruz. Bir anlamda onlara bayram hediyesi göndermiş oluyoruz. Talepler doğrultusunda yardımlarımız devam edecek" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışmaları artvin sel
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.