Müdürün uyanıklığı Alanyalıyı bezdirdi

Antalya'da evinin elektriği kaçak kullandığı gerekçesiyle kesilen müdür, bu kez de bayram öncesi vatandaşlara fatura gönderdi. Erken okutulan faturaya vatandaş tepkili.

Müdürün uyanıklığı Alanyalıyı bezdirdi

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Akdeniz CLK Elektrik'in Koordinatörü olan Ahmet Sait Akboğa, Kurban Bayramı öncesinde ekiplerini evlere gönderip, fatura yazdırdı ve ödeme tarihlerini erkene aldırdı. Vatandaşlar, bayram sonrası ödemesi gereken faturayı görünce şok oldu. Öte yandan CLK Enerji'nin Alanya'daki bazı bölgelerdeki işlerini ise fatura kesimi kadar hızlı yapmadığı eleştiriliyor. 

'İŞİNİN EHLİ MÜDÜR'
Türkiye'nin önde gelen elektrik dağıtım şirketlerinden CLK Enerji, Akdeniz Bölgesi'nin dağıtımı da gerçekleştiriyor. Şirketin Alanya'daki Bölge Müdürü hakkında kullandığı, "Sektörde, özellikle Ankara’da 17 yıllık tecrübe edinmiş, işinin ehli Elektrik Elektronik Mühendisi, İşletme Mastırı olan" ifadelerinin sahibi Ahmet Sait Akboğa, farklı bir sorunla haber merkezimize şikayet edildi. 

BAYRAM ÖNCESİ FATURA
Alanya'da yaptırdığı evinde 'kaçak elektrik' kullandığı tespit edilen ve elektriği kesilen müdür, Kurban Bayramı öncesinde ilginç bir skandala imza attı. Normalde bayram sonu abonelerin elektrik kullanımını ölçecek ekip, 9 günlük tatilinden önce faturalandırma yapıp, ödeme tarihini de öne çekti. Bayram dolayısıyla kurban kesecek vatandaşlar, evlerine gelen ve ödemek zorunda bırakıldıkları faturalara isyan etti. Şirketin daha önce de birikmiş fatura göndererek vatandaşı zora soktuğu iddia ediliyor. 

KURBANLIK PARAMIZI ALIYORLAR
İsminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, bayramda kurbanlık parası ayırdıklarını, faturayı öderlerse maddi sıkıntaya gireceğini söyledi. CLK Akdeniz Enerji yöneticilerini göreve davet eden vatandaş, durumun kendilerine hizmet değil dert verdiğini söylüyor.

PARADA HIZLI HİZMETTE YAVAŞ
Öte yandan vatandaşın parası almakta acele eden şirket yetkilileri, hizmet anlamında bu kadar aceleci davranmıyor. Bir vatandaş sosyal medya hesabına, "Elektrik kesmede fatura okumada son derece hızlı davranan CLK, kırılan ve can tehlikesi arz eden panoyu değiştirmekte oldukca yavaş bu pano en işlek caddede üç gündür teklike saçıyor" yazarak eleştirilerini iletti. 

Konuyla ilgili Alanya Gazetesi'nde çıkan haberde de, şirket yetkililerinin açıklama yapmaktan kaçtığı yazılıyor. 

 

 

 

 

Yazar:
Alanya haberleri Alanya CLK Enerji Müdür Ahmet Sait Akboğa'nın çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.