Dağ başına hizmet gitti, su sorunu bitti

Antalya'da 40 yıldır su sorunu çeken dağ köyüne hizmet gitti. Ömrü su taşımayla geçen vatandaşlar, duayla cevap verdi.

Dağ başına hizmet gitti, su sorunu bitti

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 85 yaşındaki Gülsüm ninenin su sorununu çözdü. Hayatı evine su taşımakla geçen Gülsüm Nine, belediye ekiplerine dua etti. 'Dağ başına hizmet mi olur?' sözleri belediyenin bu hizmetiyle cevabını bulmuş oldu. 

Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet alanı genişleyen belediyeler, yıllardır çekilen sorunları çözmeye başladı. Özel idare ve ilçe belediyesi arasında yaşanan çeşitli sebepler nedeniyle yapılamayan hizmetler şimdi bu yasayla tek tek yapılıyor. Bunun bir örneği de Antalya'da yaşandı. Belediye, Ali ve Gülsüm Kavak çiftinin seksen yıllık hayalini gerçekleştirdi. Su ihtiyaçlarını evlerinin yüz metre yakınındaki sağlıksız kuyudan karşılayan 85 yaşındaki Ali Dede ve Gülsüm Nine’nin evlerine su hattı çekildi. Manavgat Taşağıl’da yaşayan 82 yaşındaki Gülsüm Kaçar da 40 yıl sonra değişen boruları sayesinde temiz suyla buluşmanın sevincini yaşıyor.

TOSBAĞA DÜŞSE İÇERDİK
Serik İlçesi Akbaş mevkiinde 85 yaşındaki Gülsüm-Ali Kavak çiftinin tüm hayatı su hayali ile geçti. ASAT ekipleri Ali Dede ve Gülsüm Nine’nin torunları Tahir ile birlikte yaşadıkları eve 3 kilometre mesafeden hat döşeyerek su bağlantısını sağladı. Bu yaşına kadar su sorunun hep olduğunu söyleyen Ali dede, "Sağ olsun başkanlarımız bu dağın başına kadar gelip bizlere su getirdi. Çok memnun olduk. Yıllardır kuyudan su ihtiyacımızı karşıladık. İçine tosbağa da düşse yılan da düşse görmeyiz. Ama göz görmese de gönül katlanır. Yıllardır bu şekilde sıkıntıyla idare ettik" dedi. 

ASAT ekipleri söz konusu ailenin evine giden 40 yıllık borularını değiştirdi ve evlerine temiz su ulaştırdı. Ömrünü doldurmuş metal boruların sürekli patlaması ve yaşanan uzun süreli kesintilerle mağdur olan Gülsüm Nine yenilenen boru hattıyla kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde suyunu kullanabilecek. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e ve ASAT ekiplerine dualar etti. 

 

Yazar: Haberci
Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Su sorunu yaşayan köyler
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı