Mustafa Karataş'a Ünye morali

Prof. Dr. Mustafa Karataş, Karadeniz'in incisi Ünye'de yüzlerce kişiye hitap etti. Karataş'a moral olan konferansta şehitlere dua edildi.

Mustafa Karataş'a Ünye morali

Televizyon ekranlarının vazgeçilmez isimlerinden Prof. Dr. Mustafa Karataş hoca, Karadeniz bölgesinde yaptığı konferanslarda Ünye'ye gitti. Bir önceki konferansına göre daha coşkulu geçen konferansta Karataş, moral buldu. Şüheda anlatıldı, dualar edildi. 

Mustafa Karataş, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'ndaki dizelerinde yer alan 'Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda'yı anlatmak için Karadeniz'e gitti. İlk durağı Samsun İlkadım olan Karataş, daha sonra Ünye Belediyesi'nin organizasyonuyla Ordu Ünye'ye gitti. İlk olarak Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ı makamında ziyaret eden Karataş, kendisini davet ettiği için başkana teşekkür etti. 

Şehitlerin yani şühedanın anlatılacağı Kapalı Spor Salonu Ünyeliler tarafından erken saatlerde dolmaya başladı. Konferansın yapılacağı salon adeta bayram yeri gibi süslendiği görüldü. En ince ayrıntının bile düşünüldüğü konferans öncesi, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Karataş'a programı öncesi ve sonrasında eşlik etti. 

Şühedanın İzinde konulu konferasta Karataş, vatanı ve milleti için canlarını seve seve feda eden şehitlere dualar etti. Şehitlik mertebesinin önemini anlatan Karataş, Gaziler Haftası ile ilgili de konuşma yaptı. Vatan için şehit olanlara ve gazi olup hayatta olmayanların ruhlarına dualar gönderen Karataş, katılımcıların sorularını da cevapladı. Karataş'ın, gösterilen ilgi karşısında oldukça memnun olduğu görüldü.

Konferans sonrasında konuşan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Mustafa Karataş'a ilçelerine geldiklerini için teşekkür ederek, "Belediye olarak hocamızı ağırlamak bizi memnun etti. Ünyeliler Mustafa Karataş'ın afişlerini gördüğünde bizlere gelip, 'Başkanım çok teşekkürler, hocamızı getirecekmişsiniz' dediler. Belediye olarak elimizden geldiği kadar, sosyal ve kültürel faaliyetler yapmaya çalışıyoruz. Hocamıza ilçemize geldiği ve bizlere bu anlamlı konuşmaları yaptığı için teşekkür ediyorum" dedi. 

Yazar:
Mustafa Karataş ünye belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı