Şehitlik doldu yenisi yapılıyor

O şehirdeki ilk şehitliğin dolması nedeniyle ikinci şehitlik yapılmaya başlandı. Başkan ise, şehit mezarlarının önünde poz verip, yolları daha işlevsel hale getirdiklerini söyledi.

Şehitlik doldu yenisi yapılıyor

Uşak'ta yıllar önce şehitler için ayrılan mezar alanları dolunca, yenisi yapılmaya başlandı. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2'inci şehitler mezarlığının kısa süre sonra daha da genişletileceğini ve yollarının da daha işlevsel bir hale geleceğini söyledi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2'inci Şehitler Mezarlığı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Cahan, Yardımcısı Hakan Uludağ'dan mezarlık ve yapılan işler konusunda brifing aldı. Uşak sınırları içerisinde bulunan tüm mezarlıkların güzelleşmesi adına çalışmalar yapıldığını söyleyen Başkan Cahan, 2 Şehitler Mezarlığı'nın kısa süre sonra daha da genişletileceğini ve yollarının da daha işlevsel bir hale geleceğini belirtti. 

İLK ŞEHİTLİK DOLDU
2. Şehitler Mezarlığı'n da yapılan çalışmaların hızla ilerlediğini ifade eden Başkan Cahan, "Ecdadımızın ve geçmişimizin ebediyete intikal etmesiyle, ebedi istirahat edecekleri mekanların da en güzel şekilde olmasını istiyoruz. Vatandaşlarımızın da istekleri bu yöndedir. Belediye olarak bu düşünceler ile çalışmalarımıza hız verdik. Önem verdiğimiz mezarlıklardan birisi de 2'inci Şehitler Mezarlığıdır. 1. Şehitler Mezarlığı’nın dolmasının ardından açılan mezarlığımızın daha da genişletilmesi, yollarının ve çevre düzenlenmesinin yapılması için çalışmalara başlamıştık. Şu anda çalışmalarda sona yaklaştık" dedi.

ECDADA SAYGI
Mezarlığın şimdiden beklenilen düzeye gelmeye başladığını dile getiren Cahan, görenlerin de çalışmalara olumlu yaklaştığını vurguladı. Bundan sonra da aynı hassasiyetle mezarlıklar konusunda titiz bir yaklaşım içinde olacaklarını dile getiren Cahan, "Kentimizde ecdadımıza ve ölülerimize saygımızı en güzel şekilde göstermeyi sürdüreceğiz. Bu nedenle gördüğümüz tüm aksaklıkları düzeltmenin yanında vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini kolaylaştıracak işlere imza atacağız" dedi. Başkan Cahan, hemşehrilerinin acı günlerinde de yanlarında olacaklarını belirterek, bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün çalışma yürüttüğünü sözlerine ekledi. 

 

Yazar: Haberci
Uşak Belediyesi çalışmaları Uşak yeni şehit mezarlığı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.