Yenikapı'da milyonlar teröre lanet için buluştu

İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilen "Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses" mitinginde 'Bin yıllık geçmişe sahip çıkıyoruz' sözleri yankılandı. Milyonlarca insan, 'Birlik ve beraberlik' mesajları verdi.

Yenikapı'da milyonlar teröre lanet için buluştu

İstanbul Yenikapı'da gerçekleştirilen Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses mitingi tarihi bir katılımla gerçekleşti. Kur'an-ı Kerim okundu, teröre lanet edildi. İstanbul Yenikapı'da Sivil Dayanışma Platformu'nun düzenlediği 'Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses' mitingi muhteşem bir katılımla gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı törende, hep bir ağızdan teröre lanet okundu. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, konuşmasına başladıktan sonra 'Meclis'te PKK istemiyoruz sloganı' atıldı. Davutoğlu onlara, "O zaman 1 Kasım’da çok çalışacak ve bunları baraj altına bırakacaksınız. Birliğin sembolü olan AK Parti’yi tek başına iktidara getireceksiniz" diye cevap verdi. PKK silah bırakana kadar operasyonların tüm kararlılığıyla devam edeceğini söyleyen Davutoğlu, dağların çetelerden temizlenene kadar, şehirlerin etrafı teröristlerden temizlenene kadar terörle mücadelenin süreciğine dikkati çekti. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye çıktı. Erdoğan, "Bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayacaksınız. Bu yolda kararlı bir şekilde geleceğe yürüyeceğiz. Teröre karşı tepkisini elinde bayrağıyla, gümbür gümbür atan yüreğiyle, dudaklarından eksik etmediği duasıyla ve aklıyla ortaya koyan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı iletiyorum. Ebedi vatanımızı son devletimizi bin yıllık kardeşliğimizi, fesat odaklarına rağmen, etnik fitneyle, bölmek isteyenlere en güzel cevabı burada bugün sizler veriyorsunuz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayacaksınız. Bu yolda kararlı bir şekilde geleceğe yürüyeceğiz. Teröre karşı tepkisini elinde bayrağıyla, gümbür gümbür atan yüreğiyle, dudaklarından eksik etmediği duasıyla ve aklıyla ortaya koyan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı iletiyorum. Ebedi vatanımızı son devletimizi bin yıllık kardeşliğimizi, fesat odaklarına rağmen, etnik fitneyle, bölmek isteyenlere en güzel cevabı burada bugün sizler veriyorsunuz" diye konuştu. 

SAZLA CAZLA BU İŞ YÜRÜMEZ
Sazla cazla bu işin yürümeyeceğini söyleyen Erdoğan, "Gerçek saz sahiplerini bir kenara koyuyorum" dedi. Bayrakla ilgili de konuşan Erdoğan, "Bayrağımız, yolumuz karlı dağlara düştüğünde kızıllığında ısındığımız, çöllerde gölgesine sığındığımız, doğumumuzdan, düğünümüze ve ölümümüze kadar gözümüzün önünden ayırmadığımız bayrağımızın yere düşmemesi için hiçbir fedakarlıktan çekinmiyoruz" ifadelerini kullandı. 

1 KASIM SEÇİMLERİ
1 Kasım seçimlerinden tarihi bir karar beklediğini söyleyen Erdoğan, "7 Haziran'da muhtarları tehdit ettiler. Her hafta en az 1 kez muhtarlarla toplantı yapıyorum. Geçenlerde Güneydoğu doğudan davet ettim. 90'ı gelemedi, inceledik. Bildirmelerine rağmen gelemediler. Tehdit altında olduklarını söylediler. Bu tehditlere kulak asmadan gereğini yapılacak. Millet olarak bu sıkıntıyla ilk defa karşılaşmıyoruz. Her dönemde içimize atılanlardan bu şekilde boy verenler oldu. Hepsi gelip geçti. Burada devlet ve millet olarak bize 780 bin km vatan toprağına sımsıkı sarılmaktır. Terörle mücadelede şehitlerimizin acısı yüreğimizi yakıyor ama aynı zamanda onların varlığı gücümüzdür. İkincisi 78 milyon insanımızın arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını güçlendirmektir" dedi. 

TBMM'YE 550 MİLLETVEKİLİ GÖNDERİN AMA..
1 Kasım seçimleri için ricada bulunan Erdoğan, TBMM'ye hangi partiden olursa olsun, 550 yerli, milli, bedeni ve kalbiyle bu ülke için çalışacak milletvekili gönderilmesini istedi. Günün birleşme ve kenetlenme günü olduğunu söyleyen Erdoğan, bunun için 'Rabia' dediğini, 'Tek vatan, tek devlet, tek bayrak' denildiğini ifade etti. Birliğin kaybolması durumunda bir daha belin doğrulmayacağını ve başın dik durmayacağına dikkati çeken Erdoğan, "Teröre karşı milyonlarca nefes olarak, tek ses olarak tepkimi karşı koyarken, aynı zamanda bin yıllık geçmişimize de sahip çıkıyoruz" diye konuştu.

Yazar:
yeni kapı canlı yayın teröre tepki miting Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı