Mobil mezbahane yapan başkana bıçak

Balıkesir'de kurbanlığı kesmek isteyen vatandaşlar için 9 ayrı bölgede mobil mezbahane kuruldu. Başkanın hizmetinden dolayı, kurbanlık bıçak seti hediye edildi.

Mobil mezbahane yapan başkana bıçak

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde adeta vatandaşların ayağına hizmet götürdü. Kurbanlıkların rahat ve hijyenik ortamda kesilebilmesi için 9 ayrı noktada mobil mezbahane oluşturan belediye, küçükbaş hayvanların kesimini gerçekleştirecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, vatandaşların hijyenik koşullarda, veteriner hekim denetiminde usulüne göre kurbanlarını kesmesi için 9 ayrı noktaya yerleştirildiğini söyledi. Küçükbaş mobil kesim ünitelerinde incelemede bulunan Başkan Uğur, ünitelerin Balıkesir merkez, Edremit, Bandırma ve Burhaniye’de hizmet vereceğini ifade etti. 

SOKAKTA KESİM BİZE YAKIŞMAZ
Kurban Bayramı’nda gelişi- güzel kurban kesiminin önüne geçmek için mobil kurban kesim ünitelerini kullanacaklarını söyleyen Başkan Uğur, "Şehirde kurbanların gelişi güzel kesilmesi, çevreyi kirletmesi hiç hoş bir görüntü değil. Biz de bu yıl mobil kurban kesim hizmetini başlatıyoruz. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın yaptığı çalışma sonucunda mobil kesim ünitelerini getirdi. Bu yıl 9 ayrı noktada kesim işini gerçekleştireceğiz" dedi. 

18 yaşından bu yana kurbanını kendisinin kestiğini söyleyen Başkan Uğur'a, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, tarafından kurban bıçak seti hediye edildi. 

GÜNDE 300 KESİM YAPILACAK
Kurulan bu mezbahanelerde yaklaşık 3 bin hayvanın kesilmesinin beklendiği ifade ediliyor. Bir mobil kesim ünitesi 8 saat içerisinde 300 küçükbaş kurban kesebilecek kapasitede çalışacak. Araçlarda su deposu, hava kompresörü gibi donanımlar bulunuyor. Kesilmesi için kurbanını veren vatandaş, nasıl kesildiğini camdan görüp, aracın arkasından kısa süre sonra paketlenmiş olarak alabilecek. 

Büyükbaş hayvan kesiminin de Edremit İlçesindeki Büyükşehir Belediyesi'ne ait Edremit Mezbahasında yapılacağı bildirildi. 

Yazar:
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi çalışmaları mobil mezbahane
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.