Davutoğlu'ndan 'Terör ve şiddete' ortak tepki çağrısı

AK Parti, 1 Kasım'daki seçimler için aday gösterdiği milletvekillerini görkemli bir toplantıyla tanıttı. Başbakan Davutoğlu, 1 Kasım'a giderken siyasi partilere de çağrıda bulundu.

Davutoğlu'ndan 'Terör ve şiddete' ortak tepki çağrısı

AK Parti, 26'ıncı Dönem Milletvekili seçimlerine girecek olan adaylarını Ankara Arena'da düzenlenen toplantıyla tanıttı. Binlerce kişinin katıldığı salonda, AK Parti  Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İlk günkü aşkla son nefese kadar yürüyeceğiz" dedi. 

AK Parti, seçim startını Ankara'daki bu toplantıyla verdi. Ankara Arena'daki görkemli toplantıya, tüm milletvekili adaylarının yanı sıra, bakanlar, parti kurucuları, eski ve mevcut MKYK üyeleri, parti yöneticileri, önceki dönem milletvekilleri, 81 ilin il ve ilçe başkanları ile belediye başkanları katıldı. Toplantıya gitmek için sabah erken saatlerde yollara çıkan partililer, erken saatlerde Ankara Arena'da toplandı.

258 MİLLETVEKİLİNE AYAKTA ALKIŞ
Katılanları karanfillerle karşılayan Davutoğlu, 4 dönem önceki aday tanıtım toplantısında Erdoğan'a yapılan haksızlıklara dikkati çekti. "O gün Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı hapse attılar fakat onun aday listesindeki kişiler bu davaya sahip çıktı ve bugünlere geldik. Yapılan tüm darbeleri tersine çevirdik. Bugün 550 milletvekili adayımızla yeni bir yola çıkıyoruz. #HaydiBismillah diyerek yeni bir yola çıkıyoruz. Tüm adaylarımıza saygılarımı sunuyorum. 258 milletvekilimizi tek tek tebrik ediyor, aday olmayanlara da, 'Sakın ola kendinizde bazı eksiklik, hata olduğunu düşünmeyin. Her biriniz vazifenizi onurla yaptınız. Sizleri bir kez daha tebrik ediyorum. Aday listelerinde değil gönlümüzün ta derinlerindesiniz" dedi. 258 yiğit diye seslenen Davutoğlu, onların ayakta alkışlanmasını istedi.

4 EKİM'DE BEYANNAME AÇIKLANACAK
Konuşmasında, nefret dili kullananlara da seslenen Davutoğlu, "Onlar nefret dili kullansınlar. Onlara nefret bize muhabbet yakışır. Onlara hiddet bize merhamet yakışır. Aşkı bitmeyen gençler 1 Kasım'a yürümeye, ilk günkü aşkla yürümeye varmısınız? Dava arkadaşlarım hazırmısınız? İşte hiç yorulmayan AK Parti hareketinin mensupları burada. İnşallah 4 Ekim'de seçim beyannamizi açıklayacağız. 13 yıllık birikimde 2023 hedefine doğru nasıl bir yol izleyeceğimizi milletimizle paylaşacağız" dedi. 

SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI
Siyasi parti liderlerine de çağrıda bulunan Davutoğlu, "Şiddete ve teröre karşı birleşelim. Daha önceki ortak deklarasyonuma Kılıçdaroğlu dışında cevap veren olmadı. Burada bir kez daha sesleniyorum. Gelin 1 Kasım'a giderken, teröre şiddete karşı ortak tutumda buluşup, tam güvenlik ortamında seçimin gerçekleşmesi için çağrıda bulunalım. Terör ve şiddet üzerinden beslenenlere ortak bir tavırda buluşalım" ifadelerini kullandı.

Yazar:
AK Parti 1Kasım seçimleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı