Bayramlar değişmedi siz değiştiniz

Kurban Bayramı'nda kurban kesmeyip, anne, babanızı ziyaret etmek yerine tatile giderseniz, aynı durumu çocuklarınız da size yapacaktır.

Bayramlar değişmedi siz değiştiniz

kupurhaber.com yazarlarından Fatma Altuntaş, bu haftaki köşe yazısında aslında her kesimin dile getirdiği 'Eski bayramlar yok' sözüne en güzel cevabı dile getirmiş.

Kurban Bayramı geldi. Kimileri için bayram kimileri için tatil. Zaman zaman insanlar hayıflanır, 'Eski bayramlar yok', 'Eski bayramlar geride kaldı' diye. İşte Fatma Altuntaş, Kurban Bayramı ve gelecekle ilgili güzel bir yazı kaleme aldı. Yazısında kurban ibadetini anlatan Altuntaş, eş, dost, akraba ve huzurevi ziyaretlerinin önemine de dikkat çekiyor. 

"Kurban Allah için fedakarlıktır ve insanı Allah'a yaklaştıran cömertliktir" ifadelerini kullanan Altuntaş, Müslüman'ın gerekirse Allah yolunda malını kurban sunduğu gibi canını da tereddüt etmeden vereceğini söylüyor. Bir Kurban Bayramı'nda başından geçen olaya da yazısında yer veren Altuntaş, evine gelen misafirle yaşadığı diyalogları anlatıyor. 

Altuntaş yazısının belki de en değerli kısmında ise, gelecek bayramlara ilişkin yazıyor ve "Çocuklarınızı alıp bayramları tatil yaparak geçirirseniz, geleceğiniz olan çocuklarınız da sizden ne görürlerse onu yapacaktır. Bayramlarda büyükleri ziyaret edip kültürlerimizi onlara yansıtırsanız emin olun onlarda inançlarına geleneklerine göre devam ederler. Sizler nasıl yasayıp yaşatırsanız unutmayın ki aynısını yaşayacaksınız." ifadelerini kullanıyor. 

Yazısında, "Rabbim kimseleri kapılara baktırmasın. Bugün değil, yarın dersiniz, bir bakarsınız yarın olmaz. Olur da yarın olursa aradığınız kimse yerinde olmaz" diye yazan Altuntaş'ın Kurban Bayramı öncesinde kaleme aldığı bu yazısının tamamını okumak için alttaki yazıyı tıklayınız.

Fatma Altuntaş'ın yazısı için tıklayınız.

Yazar:
Kurban Bayramı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.