Hayal gerçek olmadan okuyun

Türkiye'yi teröristler işgal etmiş, iç savaş çıkmış. Evlere bombalar yağıyor. Anneniz vuruldu, babanız kaçırıldı, kardeşiniz kayıp. Hayatınız bir botun üzerinde mi son bulsun istiyorsunuz? Bu hayal ama gerçek olmadan okuyun.

Hayal gerçek olmadan okuyun

kupurhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ertuğrul, mülteci ölümlerinin yaşandığı şu günlerde okunası bir yazı kaleme aldı. İç savaşın çıktığı ülkelerdeki insanların hayalinin kurulmasını isteyen Ertuğrul, bazı tespitler yaptı.

"Sokaklarda her gün kızdığınız o çocuk sesleri, yerini bomba ve silah seslerine bıraktı. Oturduğunuz kafeler, kan deryasına dönmüş, oturacak ne masa ne sandalye kalmış" diyen Ertuğrul, "Siz peki ya siz? Böyle bir tabloyu görüyorsunuz, insan ne yapar değil mi?" diye soruyor. 

Hayattaki alıştığınız ve tutunduğunuz tüm dalların tek tek koptuğunu ve böyle bir savaşın ortasında kalındığının hayal edilmesini isteyen Mehmet Ertuğrul, bu şekilde pek çok ülkenin işgal altında olduğuna dikkat çekiyor ve mültecilerin neden kaçmak zorunda kaldığının altını çiziyor. 

"Peki ne yapmalıyız?" sorusunun cevabına da köşesinde yer veren Mehmet Ertuğrul, dünyanın konuştuğu mülteci sorununa düşmeden yapılması gerekenleri de tek tek sıralıyor. 

Bir gün belki, biz de şişme botlarda umuda doğru kaçarken, mavi sularda can verebiliriz! Belki hayalini bile korkarak kurduğumuz gerçekler bir gün kapımızı çalabilir! Bunların yaşanmaması için bazı öneriler var.

Mehmet Ertuğrul'un köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız.
 

Yazar:
Mehmet Ertuğrul mülteci sorunu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.