Kendisi küçük dertleri büyük

8 yaşındaki Resul, vücudunun her yerinde ağır yaralar çıkaran ve Türkiye’de çaresi olmayan bir hastalığa yakalandı. Sanatçı Fulden Uras, başlattığı kampanyayla Resul'e destek arıyor.

Kendisi küçük dertleri büyük

Tıpta, 'Epidermolizis Bulloza' adı verilen ve deride, ağız içinde, gözde, nefes yollarında, hassas bölgelerde yanığa benzer içi su dolu kabarcıklar oluşturan hastalık, 8 yaşındaki Resul'e dayanılmaz acılar yaşatıyor. Resul'ün yakalandığı ve Türkiye'de tedavisi olmayan bu hastalığa çare bulmak için Sanatçı Fulden Uras, yardım çağrısı başlattı.

FULDEN URAS İLE GÖRÜŞTÜ
Resul, vücudu çekemeyeceği kadar büyük yaralar açan bir hastalıkla mücadele ediyor. Vücudunun neredeyse tamamı bu yaralarla çevrili Resul, enfeksiyonlu yaralarının acısını azaltmak için çare arıyor. Ailesi tarafından bakılan Resul, binlerce TL’yi bulan ihtiyaçları için bugün Kayıp Gönüllüsü, Şarkıcı Fulden Uras ile temas kurdu. Uras, Resul'un çok ciddi ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Bu hastalığın Türkiye'de bilinen bir tedavisi yok. Ağrıları, yaraları korkunç durumda, ciddi enfeksiyonlu yaraları var. Resul'un aylık sağlık gideri oldukça fazla ve durumları çok kötü" dedi.

‘DERDİM VAR’ DİYORMUSUNUZ?
Resul'un sadece vücudunun değil nefes borusu, midesi ve iç organlarının da aynı şekilde yara olduğunu söyleyen Fulden Uras, "Resul için öncelikle acil durumları için Kadıköy bölgesinde bir hastane sponsoruna ihtiyacımız var. Yaraları kanıyor ve bazen bayılıyor. Bir kaç gün kendime gelemem ama bu evladı yalnız bırakamazdım, hepinizden destek bekliyorum. Küçücük Resul, büyük acılar çekiyor. Derdim mi var diyorsunuz ? Bir daha düşünün. Bu evladın çaresi yok. Çok ciddi yardıma ihtiyaçları var" ifadelerini kullandı. 

YARALARINI ÖRTMEYE BEZ ARIYOR
Yardımcı olmak isteyenleri aile ile görüştürebileceğini söyleyen Fulden Uras, @fuldenuras adlı hesabından da bu duyuruları yapıyor. Takipçilerine Resul için tek tek yanıt veren Uras, "Şimdi Resul için birlik zamanı çok fazla iç çamaşırı, medikal yani yaralarını örtecek bez ve kıyafet ihtiyacı var. Haydi dostlar yapabiliriz" diyerek, takipçilerini destek olmaya davet ediyor.

Aileye ulaşmak isteyenler sanatçı Fulden Uras'a twitter üzerinden yazabilir. 

Fulden Uras'ın twitter adresine gitmek için tıklayınız.

Yazar:
Fulden Uras yardım Epidermolizis Bulloza hastalığı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı