Belediye kapısına not, Bayramda açığız

Belediye, vatandaşların olası şikayetlerini alabilmek ve hizmeti aksatmamak için Kurban Bayramı'nda açık olacağını duyurdu.

Belediye kapısına not, Bayramda açığız

Niğde Belediyesi, Kurban Bayramı'nda bazı birimlerin çalışacağını duyurdu. Belediye hizmetlerinde aksaklık olmaması ve olası bir şikayete cevap verebilmek için böyle uygulama yapılacağı belirtildi. 

Niğde Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 9 günlük bayram tatili süresince bazı kararlar alındığı bildirildi. Bayram süresince bazı tedbirler aldığını duyuran belediye yetkilileri, temizlik işleri, zabıta, itfaiye, mezarlık, fen işleri, su ve kanalizasyon birimlerini vardiya sistemiyle nöbetçi ekiplerle açık bırakacaklarını söyledi. 

Bayramda meydana gelebilecek su ve kanalizasyon arızalarında da ekipler hazır ekleyecek. Yine belediyede, itfaiye, zabıta ve temizlik işleri ekipleri de çalışmalarını sürdürecek. Özellikle zabıtalar, kurban satış ve kesim yerlerinde, temizlikle ilgili bazı denetimlerde bulunacak. Zabıta ekipleri ayrıca belirlenen alanlar dışındaki kamuya açık yerlerde satış ve kesim yapılmaması için denetim yapacak.

Temizlik İşleri Müdürlüğü de, özellikle çevre temizliğinin sağlanması için bayram süresince mesai halinde olacak. Kurban pazar yerlerinin temizliğini de yapacak olan ekipler, kurban atıklarının da çevreye dağılmaması için görevi başında olacak. Bayram boyunca özellikle su ve kanalizasyon arıza ekipleri vatandaşlardan gelebilecek şikayet ve istekler için görevinin başında olacak. Ayrıca İtfaiye Müdürlüğü de bayramda mesaisine devam edeceği bildirildi. 

Belediye yetkilileri, Niğdeliler'den su şebekelerinde arıza meydana gelmesi halinde 185'i, zabıta gerekli olduğunda 153'ü, cenaze işlemleri için de 188 numaralı hattı aramalarını istedi. Yetkililer, belediyenin 444 51 01 numaralı telefonununda her türlü istek, şikayet ve sorunları alacağının altını çizdi. 

Yazar: Haberci
Niğde Belediyesi çalışmaları Kurban Bayramı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı