Kızılırmak Deltası'na balonla kuşbakışı

Samsun'da yaklaşık 350 farklı kuş türünü içerisinde barındıran ve göçmen kuşların uğrak yeri Kızılırmak Deltası'ndan geçen nehir üzerinde balonla gezinti yapılmaya başlandı.

Kızılırmak Deltası'na balonla kuşbakışı

Samsun'da Kapadokya'daki balonlarla kuş bakışı gezi başladı. Bafra İlçesi'ndeki etkinlikle, doğaseverlerin ve araştırmacıların uğrak yeri Kızılırmak Nehri üzerinde tur yapılıyor. Ücreti 450 TL yerine 145 TL. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Bafra'daki turizmi hareketlendirmek için balon uçuşları başladı. İlk uçuşu basın mensuplarıyla yapıldı. Balonla Kızılırmak Nehri ve Bafra İlçesi gezildi. 12 kişi kapasiteli balonla yaklaşık 55 dakika gezinti yapan gazeteciler, Kızılırmak Nehri ve Bafra İlçesi'ni kuşbakışı görüntüleme imkanı buldu. 1 ay boyunca devam edecek olan balon gezisinin yaklaşık 450 lira olan ücretinin 3'te 2'si Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Yani kişi başı 145 TL ödeyerek, Kapadokya'ya gitmeden balona binip gökyüzünde 1 saat geçirebilirsiniz.

Bafralı olan Balon Pilotu Tolga Varol, faaliyetin Samsun ve Bafra'nın turizm faaliyetlerini artırma amacıyla yapıldığını belirterek, "Bu turizm faaliyetlerini artırma amacıyla yapılan bir olay. Bu durum küçük bir başlangıç. Sadece balonla sınırlı kalan bir hadise olmayacak" dedi.

Bafra'daki balon uçuşu projesinin turizmle ilgili projelerden bir tanesi olduğunu ifade eden Hava Sporları Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Burhan Apaydın da, hava ve karadaki sporlarla ilgili konuşarak, "Kapıkaya'da yamaç paraşütü uçuşumuz, doğa yürüyüşlerimiz gibi turizm adına birçok projelerimiz var" diyen Apaydın, Irmak seddesi restorasyonu ile jetbot ve kano gibi çeşitli çalışmaların yapılacağını söylüyor. Projeler Büyükşehir ve Bafra Belediyesi'yle beraber yürütüldüğünü söyleyen Apaydın, "Bizler de sivil toplum örgütü olarak projelere elimizden geldiğince destek vermeye gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

Yazar:
Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışmaları balon turu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı