İşçilere bayram öncesi 700 TL ikramiye

Kurban Bayramı öncesinde 550 işçi, kişi başı 700 TL ikramiye alarak çifte bayram yaşadı.

İşçilere bayram öncesi 700 TL ikramiye

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde işçilere adeta çifte bayram yaşattı. 550 işçinin 383 bin TL tutan 13 yevmiyelik ikramiyeleri peşin olarak ödendi. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, belediye bünyesinde görev yapan işçilerin, Kurban Bayramı öncesi ikramiyelerinin yatırıldığı duyuruldu. Belediyede çalışan 550 işçinin toplam 383 bin TL tutan 13 yevmiyelik ikramiyeleri ödendiği bildirildi. Belediye işçilerine yıl boyunca 4 dilim halinde toplam 52 yevmiye olarak ödenen ikramiyelerin, 2015 yılına ait 13 yevmiye tutarındaki üçüncü dilimi hesaplarına yatırıldığı açıklandı. 

Bütün sosyal haklarını günü gününe aldıklarını ifade eden işçiler, Kurban Bayramı öncesinde ikramiye sevincini de yaşadıklarını ifade ederek, "Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şimdiye kadar bütün sosyal haklarımızı, ikramiyelerimizi hep günü gününe aldık. Bu seferde öyle oldu ve Kurban Bayramı öncesinde ikramiyelerimizi yatırarak yüzümüzü güldürdü. Kendisine teşekkür ediyoruz" dediler.

Zaman zaman işçileri ziyaret eden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, onlara semaver de çay yapıyor, sohbet edip dertlerini de dinliyor.

Yazar: Haberci
Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışmaları işçiler ikramiye
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı