İşçileri 24 saat çalıştıracak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, işçileri 24 saat çalıştırabilmek için Valiliğe müracaat etti.

İşçileri 24 saat çalıştıracak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Valilik'ten alınacak izinle 24 saat çalışma yapacaklarını söyledi. 

Mersin'de bir çok insanın ölümüne neden olan Tulumba Köprüsü'nün yıkılmasının ardından mahkeme kararıyla yıkılan köprünün yerine yapılacak Bat-Çık Projesi beklenenden yavaş gidiyor. Trafik sorununa neşter olabilmesi için başlatılan proje yeterince hızlı gitmeyince Başkan Burhanettin Kocamaz, soruna el attı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kocamaz, firmadan bilgiler aldı. 

Tulumba Bat-Çık inşaatının alt yapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, "Tulumba Bat-Çık Projesi’ni bir an evvel bitirmek amacıyla çalışmaların 24 saat boyunca sürmesi için Valiliğe başvuru yaptık. Bu vesileyle projenin inşaatına gece gündüz demeden devam edeceğiz ve Allah’ın izniyle söz verdiğimiz tarihte orayı vatandaşımızın hizmetine açacağız" dedi. 

200 gün içerisinde yapılması planlanan köprü inşaatı, 3 Ocak Mersin’in Kurtuluş Günü’nde tamamlanması hedefleniyor. Başkan Burhanettin Kocamaz da, bu güne kadar bitirilebilmesi için çalışıyor.

Mersin’de Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki yol, yaşanan kazalar, çevre ve gürültü kirliliği nedeniye davalık olmuştu. Danıştay'a giden yol için yıkım kararı alınmış ve belediye de bu projeyi yapmıştı. 

Yazar:
Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Tulumba Bat-çık projesi
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı