'Gelen talepleri ne yaptık' toplantısı

Kayseri'de muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen talep ve sorunların durumuyla ilgili toplantı yapıldı. Bürokratlar, Başkan Mustafa Çelik'e tek tek bilgi verdi.

'Gelen talepleri ne yaptık' toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bugüne kadar vatandaşlar, muhtarlar veya farklı kesimlerce kendisine iletilen taleplerin durumuyla ilgili, belediye bürokratlarıyla toplantı gerçekleştirdi. 

Belediyenin tüm yetkili kişilerinin katıldığı toplantıda, bugüne kadar ilçeler ve bağlı mahallelerden muhtarlar ya da farklı kanallarla gelen talepler doğrultusunda yapılan çalışmalar tek tek ele alındı. Gelen taleplerin yüzde 90'ının gerçekleştirildiğini belirtildi. İlçelerde tarımın gelişmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak 60 iş makinesi alındığı ve köylere dağıtılacağı belirtildi. 

TALEPLERİ NE YAPTINIZ?
Toplantıyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilçelere yönelik hizmetlerin hangi noktaya geldiğini masaya yatırdıklarını belirterek, "İlgili daire başkanlıklarının yapmış olduğu hizmet ve yatırımları tek tek ele almış bulunuyoruz. Mayıs ayı içinde tüm muhtarları ilçe ilçe toplayıp taleplerini de almıştık. Bu taleplerin farklı kanallarla tekrar teyitlerini alarak masaya yatırdık. Bir program dahilinde tüm ilçelerimizde KASKİ, Kırsal Hizmetler, Fen İşleri, Yapı İşleri ve Ulaşım Daire Başkanlıklarımız ile KÇETAŞ olarak çalıştık ve bu talepleri giderdik" dedi. 

KÖYLÜYE İŞ MAKİNESİ HEDİYESİ
Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın mahallelerin ihtiyacı olan mezarlıklar, meydan düzenlemeleri, yol, kaldırım, asfalt, köy ulaşımı ile ilgili taleplerini sezon içerisinde yaptığını belirten Başkan Mustafa Çelik, "Tarımla uğraşan hemşehrilerimize bir hediyemiz olacağını belirtmiştik. Tek tek vatandaşların alamadıkları makineleri Büyükşehir olarak temin ettik. Ziraat odaları vasıtasıyla bu makineleri mahallelerimize hediye edeceğiz. Taş toplama makinesi, gübre dağıtma makinesi, sabit ve hareketli selektörler, goble, cenaze aracı gibi 60 civarında aracı temin ettik. Önümüzdeki günlerde dağıtımlarını yapacağız" diye konuştu. 

Ulaşım Daire Başkanlığı, Fen İşleri ve Yapı İşleri Daire Başkanlığı'nın talepleri karşılık ne yaptığı da toplantıda konuşuldu. Yapılan çalışmaların aşamaları hakkında Başkan Çelik'e bilgiler verildi.

Yazar: Haberci
Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.