Erdoğan'dan 'ziyareti ihmal etmeyin' önerisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı'nda şehit yakınlarını, gazileri ve Türkiye'ye sığınan mültecilerin ziyaret edilmesini istedi.

Erdoğan'dan 'ziyareti ihmal etmeyin' önerisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, ziyaretlerine önemine dikkati çekti. Özellikle şehit yakınları ve gazilerin ziyaret edilmesini isteyen Erdoğan, vatanlarını savaş nedeniyle terketmek zorunda kalan mültecilerin de unutulmaması önerisi yaptı. 

Bayramı en içten dilekleriyle kutladığını belirten Erdoğan mesajında, terör olaylarının üzerinde durdu, kardeşlik mesajları verdi. Bölücü terör örgütünün ve onun destekçilerinin, ortak geçmişi ve hayalleri olanları birbirine düşürmek olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Şunu asla unutmayalım, fitne tohumları ekilmeye çalışılan bu topraklar, dünyadaki tüm mazlumların son sığınağıdır. Eli kanlı katillerin taşeronluğuyla bölünmek, parçalanmak istenen bu ülke, hepimizin ebedi yurdudur" dedi.

ZİYARETLERİ UNUTMAYIN
Bu bayramda, muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşınmasını isteyen Erdoğan, "Kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden erebilmektir" dedi. Mesajında şehit ve gazilere ziyaretin önemine dikkati çeken Erdoğan, "Her biri birer kahramanlık ve fedakârlık abidesi olan şehitlerimize, gazilerimize vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum. Sizlerden, bu bayramda özellikle, şehitlerimizin yakınlarını, kahraman gazilerimizi yalnız bırakmamanızı istirham ediyorum" diye konuştu. 

TERÖRÜN VE DESTEKÇİLERİNİN AMACI
Terör olaylarıyla ilgili de mesajında geniş bir yer veren Erdoğan, bölücü terör örgütünün ve destekçilerinin gayesinin, aynı kıbleye yönelen, ortak bir geçmişi ve ortak gelecek hayallerini paylaşan kardeşleri birbirine düşürmek olduğunu söyledi. Bir şeyin unutulmamasını isteyen Erdoğan, "Fitne tohumları ekilmeye çalışılan bu topraklar, dünyadaki tüm mazlumların son sığınağıdır. Eli kanlı katillerin taşeronluğuyla bölünmek, parçalanmak istenen bu ülke, hepimizin ebedi yurdudur" dedi. 

Erdoğan, Kurban Bayramının, güzel günlerin müjdecisi olmasını temenni ederek, aile büyüklerinin hayır dualarını alınmasını, çocukların sevindirilmesini, öksüz ve yetimler ile garipleri de unutulmaması gerektiğini belirtti. 

Yazar:
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.