Ölüm kavşağında sürücülere uyarı

Samsun'da onlarca kişinin ölümüne neden olan kavşakta, sürücülere dikkatli olması için uyarı yapılıyor.

Ölüm kavşağında sürücülere uyarı

Samsun'un Terme İlçesi'nde onlarca kişinin ölümüne neden olan kavşakta, Kurban Bayramı nedeniyle yolculuğa çıkanlara uyarı broşürü dağıtıldı. 

Terme'de yeni kurulan Arama Kurtarma Ekibi(TAKE) ve Terme Şoförler Odası tarafından yapılan etkinlikte, Karadeniz'den bayram için yola çıkan sürücülere uyarı yapıldı. Eski Otogar'ın ön tarafındaki kavşakta, sürücülere trafikte dikkatli olmalarına yönelik uyarı broşürü dağıtıldı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, TAKE Başkanı Osman Çalışkan, Terme Şoförler Odası Başkanı Şuayip Akbulut, dernek ve oda üyelerinin katıldığı etkinlikte şoförlere bayram şekeri de verildi. 

ÖLÜM KAVŞAĞINDA UYARDIK Kİ
Etkinlikle ilgili konuşan Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardıklarını belirterek, "Bayramda çok yoğun trafik olduğu için bizim küçük dalgınlarımız kazalara neden oluyor. Bir de buna uzun mesafeli sürüşler eklendiğinde kasların yorgunlukları reflekslerin düşmesine neden oluyor. Etkinliği yaptığımız kavşakta son günlerde onlarca kişinin ölümüne neden olan bir yer, bunu hatırlatıp, sürücülerimizi uyarıyoruz" dedi. 

BAYRAM ŞEKERİ İLE UYARI
TAKE Başkanı Osman Çalışkan da, bayram öncesinde Türkiye'de çok fazla trafik kazası olduğuna dikkati çekerek, "Bizlerde bayram yolculuğundaki şoförlerimize broşürlerimizi vererek, uyarıda bulunmak istedik. Şoförlerimize şeker ve kolonya da ikram ederek onlara iyi yolcular diledik. Amacımız trafik kazaların en aza indirilmesi" diye konuştu.

 

Yazar:
Terme Belediyesi çalışmaları Terme ölüm kavşağı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı