Uzun namlulu silahla bayram kutlaması

Kurban Bayramı nedeniyle bazı köylerde, uyarılara rağmen silahlar atıldı. Bazı vatandaşların uzun namlulu silahlarla atış yapması dikkati çekti.

Uzun namlulu silahla bayram kutlaması

"Gelenek ve görenek" diye özel günlerde atılan silahların pek çok insanın hayatını kararttığı biliniyor. Buna rağmen bazı köylerde bu silah atımı devam ediyor. Bazı vatandaşların, arabalarının bagajında taşıdığı uzun namlulu silahlarla atış yapması ise, görenleri hayrete düşürüyor.

Türkiye bayramlarda, düğünlerde, asker uğurlamalarnda atılan silahlarla yüzlerce kişinin ölmesini tartıştı. Atılan silahlarla, evinin balkonunda, evinden çıkan masum insanlar, nereden geldikleri belli olmayan kurşunlarla hayatını kaybetti. Emniyet güçlerinin de titiz çalışmalarıyla, silah atanlar sıkı takip edilirken, Kurban Bayramı nedeniyle bu magandalar yine ortaya çıktı.

BİLİNÇSİZCE YÜZLERCE MERMİ ATILDI
Samsun'da çekilen bu fotoğraflarda, sabah bayram namazından çıkan vatandaşlar camii önünde bayramlaştı. Daha sonra 'Gelenek' kılıfıyla onlarca kişi belinden, arabasından ve evinden aldığı silahlara sarıldı. Havaya yüzlerce mermi atıldı. Bir vatandaşın da, arabasının bagajından çıkartığı uzun namlulu silah dikkati çekti. Mermi atarken takılan tüfeğini, bilinçsizce yere doğrultan vatandaş, fişekleri koyduktan sonra tekrar ateş açmaya başladı. Ateş attığı yerin karşısında evler bulunuyordu. Neyse ki o an için korkulan olmadı. 

'GELENEĞİMİZ' DEYİP ATTILAR
Atılan silahlar masum birinin canına mal olsaydı bu sorumluluk kimde olacaktı? Gelenek ve adet gibi yakıştırmalarla yapılan bu uygulama bir çok kişinin canını alırken, bir çoğunu yaralı bıraktı. Sorumsuzca 'Kurban Bayramı geldi' diye yapılan havaya ateş açma çılgınlığından bir an önce vazgeçilmesi, bunun yerine başka güzel geleneklerin yaşatılmasını öneriyoruz.

Yazar:
Kurban Bayramı silahlı kutlama Samsun haberleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı