Kurbanını kestirene Vip hizmet

Kocaeli'nde vatandaşın ayağına giden mezbahaneler de VİP hizmet veriliyor.

Kurbanını kestirene Vip hizmet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 7 ayrı noktada kurduğu mezbahaneler sabah saatlerinde hareketlenmeye başladı. Kurbanlığını getirenlere pohaça, meyve suyu ikramı yapıldı. Online işlemle verilen sıraya göre yapılan işlemde, vatandaş keyfine bakarken içeride kurbanın kesim işleri yapıldı. Kesimlerde, olası bir aksaklığa karşı da ambulans ve veteriner hekim hazır bekletildi. 

ONLİNE SIRAYA GÖRE İŞLEM
Vatandaşlar wwww.kocaeli.bel.tr internet adresinden online kayıt yaptırarak aldıkları sıralara göre bayram namazının ardından kurbanlarını getirmeye başladı. Sırası numarasına göre kurbanlıklar kesim için mezbahanelere alındı. 135 uzman personelin görev aldığı kesim çalışmaları, İzmit-Solaklar, Gölcük, Karamürsel, Kartepe-Uzunçiftlik, Kandıra, Gebze ve Darıca mezbahanelerinde yapıldı.

KURBANLIĞI KESİLENLERE İKRAM
Vatandaşların dini vecibelerini yerine getirebilmesi için tüm önlemlerin alındığı görüldü. Bayramın ilk günü mezbanelere giden vatandaşlar, sırası geldikçe kurbanlığını kestirebilmek için içeriye alındı. Kasaplara verilen vekalet işleminin ardından, oluşturulan masalarda vatandaşlara kahvaltılık ikram edildi. Çay, poğaça, meyve suyu gibi ikramlarla vatandaşlar, kurbanlıkları kesilirken rahat bir şekilde bekledi. 

HİJYENİK ORTAMDA KESİM
Kesim işlemleri tamamen hijyenik ve modern aletlerin kullanıldığı bir ortamda gerçekleştirildi. Her türlü tedbirin alındığı mezbahanelerde ambulans ve veteriner hekimler hazır bulundu. Ambulans birimi yaralananlara anında müdahale etti. Büyükşehir Zabıtası ise olası karışıklıkların önüne geçilmesi asayişi sağladı. 

 

Yazar: Haberci
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Kurban Bayramı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.