Bursa'ya çok havalı proje

Bursa'da raylı sisteme ek olarak yapılacak olan teleferik sistemi ile bilim kurgu filmlerindeki sahneleri aratmayan görüntüler ortaya çıkacak.

Bursa'ya çok havalı proje

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçireceği BursaRay Kültürpark İstasyonu ile kurulacak teleferik bağlantı sistemi, ulaşımı rahatlatmayı hedefliyor. 

Ulaşımda köklü çözümlere gidecek olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatacak bir projenin üzerinde çalışıyor. BursaRay Kültürpark İstasyonu ile entegre kurulacak olan yeni teleferik sistemi, Kuştepe, İvaz Paşa ve Alacahırka gibi semtlerden kent merkezine ulaşımı kolaylaştıracak. Kültürpark'a giden Başkan Recep Altepe, projenin detaylarıyla ilgili bilgiler verdi. 

Bursa’nın dağ eteklerinde kurulan semtlerinin şehir merkeziyle entegre olabilmesi için en uygun sistemi araştırdıklarını belirten Başkan Recep Altepe, "Belediyemiz, çok yönlü çalışmalarıyla ulaşıma önemli vizyon kazandırıyor. Karada, denizde ve havada ulaşıma kalıcı çözümler üretme gayretindeyiz. Bursa'yı bir yandan raylı sistemlerle donatırken, bir yandan da şehir içi ulaşımına yeni alternatifler arıyoruz. Bunun için teleferik projesi yapmayı planlıyoruz" dedi. 

Sarıalan ve Oteller Bölgesi’ne giden mevcut teleferik hattının Gökdere ve Zafer Parkı’na indirilmesi projesinin tamamlanmak üzere olduğuna dikkati çeken Başkan Altepe, "Bursa’da ikinci şehir içi alternatif teleferik projemiz de Ankara - İzmir Yolu üzerindeki BursaRay Kültürpark İstasyonu ile bağlantılı olacak. Buradan dağ eteklerindeki bölgelerimize ulaşım sağlanmış olacak” dedi. 

RAYLI SİSTEME ORADAN TELEFERİKE
Projelerin hazırlandığını ve onaya sunulduğunu belirten Altepe, hayata geçtiğinde vatandaşların BursaRay Kültürpark İstasyonu’nda inip teleferikle, Kültürpark’ın üzerinden geçerek Pınarbaşı Parkı’na kadar gidebileceklerni, buradaki istasyondan da şehir merkezi ve Hisar bölgesine ulaşabileceklerini söyledi. 

TURİZME KATKI SAĞLAYACAK
Pınarbaşı'na giden yolcular böylelikle Kuştepe İstasyonu’ndan batıda Demirkapı üzeri ve Alacahırka’ya, doğuda İvaz Paşa ve Maksem’e ve üçüncü kolda da Yiğitali yaylasına çıkabilecek. Projenin turizme de katkı sağlayacağını ifade eden Başkan Altepe, teleferik ve BursaRay ile Kuştepe’den Uludağ Üniversitesi’ne de en çok 22-23 dakikada ulaşılabileceğini de sözlerine ekledi.

Yazar: Haberci
Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışmaları BursaRay ve teleferik
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı