Viyadüklere bunu yapmasalardı ne olurdu?

İstanbul'daki Şişli-Mecidiyeköy viyadüklerinin bazı bölümleri, yoğun araç trafiği nedeniyle neredeyse kullanılamaz hale gelirken, ekiplerin müdahalesi rahatlattı.

Viyadüklere bunu yapmasalardı ne olurdu?

Özellikle mesai giriş ve çıkışlarında sürekli kilitlenen ve milyonlarca aracın geçiş yaptığı, İstanbul Şişli-Mecidiyeköy viyadüklerinde yaşanacak sorunlar öncesinde ekipler müdahale etti. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında, Şişli-Mecidiyeköy viyadükleri tekrar elden geçiriliyor. Saat 01.00-05.00 saatleri arasında süren çalışmalar, gündüz saatinde ise belirli noktalara konulan kasislerle gerçekleştiriliyor. 

E-5 karayolu üzerinde yapılan derz değiştirme ve bakım çalışmaları ilk etapta Topkapı yönünde yapılıyor. 10 Ağustos’ta başlayan çalışmalar 20 Ağustos’ta tamamlanacak. İkinci etap çalışmaları 20 Ağustos-30 Ağustos tarihleri arasında Boğaziçi Köprüsü yönünde olacak. Çalışmaların son etabı ise 30 Ağustos-10 Eylül tarihlerinde metrobüs yolu güzergahında yapılacak.

Ekiplerin zaman zaman yaptığı bu müdahale ve onarım çalışmaları olmasa, zayıf yerlerden kırılmalar meydana gelebilir ve günde milyonlarca aracın geçtiği bu yollarda çökmeler yaşanabilir.

Yazar: Haberci
istanbul viyadükleri şişli mecidiyeköy viyadüğü viyadükler risk altında viyadük bakım çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı