Karamürsel'in sahili kadar meydanı da çok konuşulacak

Karamürsel'in meşhur sahilleri yerini modern bir şekilde yapılan kent meydanına bırakacağa benziyor.

Karamürsel'in sahili kadar meydanı da çok konuşulacak

Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'ndeki meşhur sahillerden sonra ilçeye yeni bir yatırım daha yapılıyor. Belediye hizmet binasından otoparka, müftülükten, sinema salonlarına kadar pek çok hizmeti buluşturacak olan proje hızla yükseliyor. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Karamürsel'e kazandırdığı modern kent meydanı çalışmaları hızla devam ediyor. Projenin otopark olarak kullanılacak bodrum kısmı şekillenmeye başladı. Yavaş yavaş çalışmalar sona eriyor. Belediye hizmet binası kısmının da kaba inşaatının tamamlandığı görülüyor. 

A ve B blok olarak yapılan kent meydanında betonarme perdelerde yalıtım işleri devam ediyor. Bazı bölümlerin de kalıpları sökülüyor. Projede meydan olarak kullanılacak 5 bin metrekare açık alan da bulunuyor. 2 kat bodrumdan oluşacak yeni hizmet binasının altında 270 araçlık bir otoparkda bulunacak. Şehir merkezindeki trafik sorununa da neşter olacak bu otopark, kent merkezi trafiğini rahatlatacak. 

Kent meydanı projesinde, müftülük, nikâh salonu, sinema salonları, dükkanlar, sığınak ve çalışma ofisleri yer alacak. Birinci başkanlık makam odası ve çalışma ofisleri olacak inşaatın, ikinci katında ise arşiv ve çalışma ofisleri yer alacak. 

Yazar: Haberci
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışmaları Karamürsel kent meydanı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı