Yıllardır eskimeyen bayramlaşma geleneği

Denizli'de her bayramda protokol ile halkı buluşturan Delikliçınar'da yine gelenek değişmedi. Bakan Zeybekçi'nin de katıldığı programda, birlik beraberlik mesajları verildi.

Yıllardır eskimeyen bayramlaşma geleneği

Kurban Bayramı nedeniyle Türkiye'nin her yerinde devlet ile millet kaynaşmaya devam ediyor. Denizli'de de yıllardır gelenek olarak devam eden Delikliçınar bayramlaşması bu bayramda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, vali, milletvekilleri, belediye başkanı ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. 

Delikliçınar'daki bayramlaşmaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Şükrü Kocatepe, Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel ve Bilal Uçar ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan protokol olarak katıldı. İlçe belediye başkanları, bürokratlar, siyasi partiler ve vatandaşların da, yoğun katılımıyla ortaya devlet millet kaynaşması çıktı. Her bayramda olduğu gibi Denizli protokolü ile vatandaşların bir araya geldiği bayramlaşma programına katılan tüm misafirlere Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, her bayram olduğu gibi yine Delikliçınar Meydanı'nda vatandaşlarla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu. Memlekette bazı kirli ellerin yine devreye girdiğini söyleyen Zeybekçi, "Ülkemizde yeniden anaların gözyaşları sel olsun istiyorlar, yeniden bu ülkede kardeş kardeşe kem gözle baksın isteniyor. Allah'ın izniyle bu millet, bu illete, bu hainliğe, bunları kökünden kurutan en önemli ilacıyla cevap verecek, o da birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma" dedi. Zeybekçi, bunların hesabının sorulacağını fakat kalıcı çarenin birlik, beraberlik ve kardeşlikte olduğunu söyledi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, hemşehrilerinin Kurban Bayramı'nı kutlayarak, onların sağlık ve huzur içinde bir bayram geçirmesi için belediye ekiplerinin bunun için nöbette olduğunu söyledi. Birlik ve beraberlik mesajları veren Zolan, "Başta bu milleti bölmek isteyenlere karşı nöbet tutan asker ve polisimiz olmak üzere tüm insanlarımızın ve İslam aleminin bayramını kutluyor, bu mübarek günün Denizimize ve ülkemize barış ve huzur getirmesini diliyorum" dedi. 

Konuşmaların ardında Bakan Zeybekci ve beraberindekiler vatandaşlarla tek tek bayramlaştı. Uzun kuyrukların oluştuğu bayramlaşmada, yıllardır süren gelenek bir kez daha yaşatılmış oldu. 

Yazar: Haberci
Denizli Büyükşehir Belediyesi çalışmaları delikliçınar bayramlaşma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.