Siyasilerden 'ince göndermeli' bayram ziyaretleri

Kurban Bayramı nedeniyle siyasi partiler arasında bayramlaşma trafiği yaşandı. Konuşmalara ise parti temsilcilerinin ince göndermeleri damgasını vurdu.

Siyasilerden 'ince göndermeli' bayram ziyaretleri

Kurban Bayramı vesilesiyle AK Parti, CHP, MHP ve HDP'den temsilci heyetler, ziyaretlerde bulundular. İnce polemiklerin yaşandığı bayram ziyaretlerinde, Kurban Bayramı tebrikleri verildi. 

Bayram ziyaretleri kapsamında ilk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, milletvekilleri Özcan Purçu, Muharrem Erkek ve PM üyesi Sera Kadıgil, AK Parti'yi ziyaret etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ başkanlığındaki bir heyetle karşılanan CHP heyeti, bayramların birlik ve beraberliğe vesile olmasını temenni etti. CHP'li Bülent Tezcan, "Şu günlerde toplumsal barışa çok ihtiyaç var" dedi. Mina'daki izdiham nedeniyle tüm İslam alemine başsağlığı dileyen Tezcan, güzel, mutlu ve kardeşçe bayramların olduğu günlerin birlikte yaşanmasını diledi.   

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da, Türkiye'ne kan ve gözyaşı akmasın diye çalıştıklarını belirterek, "İstiyoruz ki, bu ülke farklı fikirleri bir arada yaşasın. Biz 12 Eylül'leri yaşadık. 60 darbesinden önceki dönemleri yaşadık. Türkiye'ye çok zararlar verdi. İnşallah, farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek, beraberce bu topraklarda yaşayalım. Demokrasiyi içselleştirelim. Güçlü bir ordumuz, ekonomimiz olsun. Beraberce yapalım. Bunu TBMM, sivil toplum kuruluşları yapacak. En önemlisi 4 parti beraber yapacağız. İnşallah bu bayram da kardeşliğimize vesile olur" dedi. 

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde AK Parti heyeti, CHP'yi ziyaret etti. CHP Genel Merkezi'ne gelen AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu başkanlığındaki heyeti, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milletvekili Necati Yılmaz, Parti Meclisi Üyeleri Fevzi Gümüş ile Rana Bozkurt karşıladı. Ziyarette, CHP'li Tanal'ın başvurusu üzerine YSK tarafından yasaklanan AK Parti'nin seçim şarkısı konuşuldu.

Bayramlaşma programları kapsamında MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ve MYK üyesi Sami Uzun, AK Parti'yi ziyaret etti. Emin Haluk Ayhan, herkesin bayramını kutlayarak, Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederek, "AK Parti'yi daha önce ziyaret eden heyette yer almıştım. O günkü görüşmede, bizi karşılayanlara terör sorununu sadece güvenlik tedbiriyle çözemezsiniz demiştik. Bugün de güvenlik tedbirlerine ne denli ihtiyaç duyulduğu ortada" dedi. 

Selçuk Özdağ bunun üzerine, meselenin 150 yıllık bir sorun olduğuna ve Osmanlı döneminde de isyanların çıktığına dikkati çekerek, "Cumhuriyet döneminde de bu isyanlar oluştu. Türkiye'de Kurmanci serbest hale getirildi. Ama siz bireysel özgürlüklerin dışında 'hayır biz toplumsal özgürlüğe döneriz, biz kolektif özgürlüğe döneriz' derseniz, Türk bayrağının yanında başka bir bayrak sallandırmak isterseniz, İstiklal Marşı'nın yanında başka bir marş okutmak isterseniz buna Türkiye'nin müsaade etmesi mümkün değil. Kim teröre destek veriyorsa, hukuk önünde yargılanmalıdır" diye konuştu. 

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve beraberindeki partililer de AK Parti'yi ziyaret edenler arasında yer aldı. Ziyarette konuşan Ayhan Bilgen, bayramın bütün bu coğrafyadaki kan ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını, Türkiye'ye de barış ve huzur getirmesini diledi. 

Ziyaretler kapsamında Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi (BBP), Demokrat Parti (DP), Demokratik Sol Parti (DSP) ve Hüda-Par heyetleri de AK Parti'ye bayram ziyaretleri gerçekleştirdi. Konuklara çikolata, kolonyanın yanı sıra Özdağ'ın Manisa'dan getirttiği mesir macunu ikram edildi. 

Yazar: Haberci
ak parti chp mhp hdp Kurban Bayramı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı