Belediyeden 2 ton et dağıtımı

Artvin Belediyesi, Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine 2 ton et dağıttığını duyurdu

Belediyeden 2 ton et dağıtımı

Artvin'de Kurban Bayramı nedeniyle geleneksel bayramlaşma düzenlendi. Bayramlaşmaya gelenlere kavurmalı pilav dağıtıldı. Başkan Mehmet Kocatepe, bu bayramda 2 ton eti ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını söyledi. 

Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesi tarafından Kurban Bayramı’nda her yıl düzenlenen halk bayramlaşması bu yıl da Merkez Cami önünde yapıldı. Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşgun, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, askeri ve idari yetkililer, siyasi parti temsilcileri, ilçe yöneticileri ve vatandaşların katıldığı törende, kavurmalı pilav dağıtıldı. 

Herkesin bayramını kutlayan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, görev geldiğinden bu yana farklılık oluşturma gayreti içerisinde olduğunu belirterek, "Halkımızla devlet erkanının bayramlaşmasında artık belediyemizin etli pilav ikramı oluyor. Şunu da belirtmek istiyorum. Belediyemiz bayramda burada ki ikramın haricinde farklı bir çalışmaya da imza attı. Yaklaşık 2 ton kadar kurban payını kesemeyen kardeşlerimize dağıtımını yaptık. Hayırseverlerimizin katkılarıyla bunu yaptık. Bunun dışında şehrimiz de kesilen kurbanların pisliklerini o gün 5-6 araçla ekiplerimiz tarafından toplatıp şehirden uzak ormanlık alanlara götürülerek vahşi hayvanların beslenmesi için bıraktık" dedi. 

Vali Yardımcısı Önder Coşgun de, bayramların birlik ve kardeşlik zamanı olduğunu belirterek, "Bayramlar birliğin, kardeşliğin, huzurun en çok yaşandığı müstesna günlerdir. Bu vesileyle son günlerde ülkede yaşanan terör olayları son bulsun ülkemize kardeşlik ortamı hâkim olmasını temenni ediyorum. Artık şehit haberi almayız barış ortamı devam etsin diyorum. Artvin’de güzel bir bayram yaşıyoruz. Halkımızla bayramlaştık, çocuklarımızı hediyeler vererek sevindirdik" diye konuştu. 

Başkan Kocatepe daha sonra hastane ziyaretleri yaparak, vatandaşların bayramlarını kutladı. Hastane ziyaretin de yatarak tedavi gören hastalara ve hasta yakınlarına çikolata ikram eden Başkan Kocatepe, geçmiş olsun dileğinde bulundu. 

 

Yazar:
Artvin Belediyesi çalışmaları Kurban Bayramı
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı