Kurban etlerini aşevine bağışladılar

Bolulular, kurbanlık etlerini belediyenin açtığı ve günde bin 500 ihtiyaç sahibinin yemek yediği aşevine bağışlayarak, örnek bir davranış sergiledi.

Kurban etlerini aşevine bağışladılar

Bolu Belediyesi'nin açtığı aşevi, Kurban Bayramı nedeniyle pek çok kişinin kurban paylarını teslim ettiği bir kuruluş haline geldi. Başkan Aladdin Yılmaz, kurbanlarından pay getiren Bolulura teşekkür etti. 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediyenin açtığı İmarethane Sosyal Tesisi'ndeki aşevine giderek çalışmaları inceledi. Personel ile bayramlaşan Başkan Yılmaz, kurban paylarını aşevine bağışlayan vatandaşlara teşekkür etti. Bolu halkına aşevine verdiği katkıdan dolayı teşekkür eden Yılmaz, bazı açıklamalarda bulundu. 

BİN 500 KİŞİYE YEMEK
Belediyenin kurduğu Hayır Çarşısı'nın ihtiyaç sahibi insanların yüzlerini güldüren bir merkez haline geldiğini söyleyen Başkan Yılmaz, "Kurduğumuz aşevinde de her gün bin 500 kişiye aş verilir. Burada beyaz et ve pembe et sektörümüzün öncüleri bize büyük destek veriyorlar. Vatandaşlarımızda buraya büyük bağışlarda bulunuyor. Bu bağışlar sayesinde kırmızı et konusunu yıl boyunca çözmeye çalışıyoruz. Kırmızı et ihtiyacının büyük bir bölümünü kurban bayramında hayırsever vatandaşlarımızın bağışları ile sağlıyoruz. Bu vesile ile bağışta bulunan insanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Yaptıkları bağışın sağlıklı olarak yerlerine teslim edildiğini bilmelerini isterim" dedi.

Hayır Çarşısı'nda kılık kıyafet ihtiyacı olanlara da hizmet verildiğini belirten Başkan Alaaddin Yılmaz, "Toplanılan elbiseleri yeniden elden geçirip, temiz bir şekilde ihtiyaç sahibi insanlara veriyoruz. Hayırsever Bolu halkının katkılarıyla bu döngü devam ediyor. Ramazan ayında da yine gıda yardımı yapan müesseselerimiz var. Şu an en sağlık sitem Bolu Belediyesindedir. İnşallah kimin ne ihtiyacı var ve kime ne kadar yardım gitmiş ve ihtiyaç durumunu görerek yardım edebilecek sisteme doğru gideceğiz" diye konuştu.

Başkan, Aşevi Personeli ile bayramlaştı

Yazar: Haberci
Hayır Çarşısı Bolu Belediyesi çalışmaları
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı