Birlik ve beraberliğin fotoğrafı

Kocaeli'de bu yıl 24'üncüsü düzenlenen kent bayramlaşmasında, birlik ve beraberliğin fotoğrafı da çekildi.

Birlik ve beraberliğin fotoğrafı

Kocaeli'de her yıl geleneksel olarak düzenlenen kent bayramlaşmasının bu yıl 24'üncüsü düzenlendi. Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi'nin düzenlediği bayramlaşmaya, bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı. 

Her bayramda birlik ve beraberliğin yaşatıldığı Kocaeli'de gelenek bozulmadı. Valilik, belediye ve kent konseyinin ortaklaşa düzenlediği bayramlaşma programı Yunus Emre Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, STK temsilcileri, bürokratlar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla ortaya büyük bir fotoğraf çıktı. 

Burada konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bayramlaşma programını düzenleyenlere teşekkür ederek, "Terörün amacı kardeşliğimize zarar vermektir. Paylaşmak ve fedakarlık etmek olan bayramı dayanışma ve kardeşliğimizi pekiştirerek anlamlı hale getirelim. Burada da bunun bir örneğini yaşatıyoruz" dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, sahip olunan milli birlik ve beraberlikle güçlü bir toplum oluştuğuna dikkati çekerek, "Birliğimize ve kardeşliğimize kast edenler başarılı olmayacaklardır" dedi. 

Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk ise, bayramlaşma ve kucaklaşmayı doyasıya yaşadığımız bugünde, bayramın huzur ve barış getirmesi temennilerinde bulundu. Konuşmaların ardından tüm katılımcılar birbirleriyle bayramlaştı. Toplu fotoğraf çekimi ortaya güzel bir manzara çıkardı. Bayramlaşma töreninin ardından katılımcılara kavurmalı pilav ikram edildi.

Yazar: Haberci
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışmaları geleneksel bayramlaşma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı