Meclis Başkanı Yılmaz: Dünya yıkılsa

TBMM Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, 'Dünya yıkılsa' diye başladığı cümlesini öyle bir yere getirdi ki.

Meclis Başkanı Yılmaz: Dünya yıkılsa

Memleketi Sivas'ta hemşehrileriyle bayramlaşan TBMM Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, birlik ve beraberlik temalı bir konuşma yaptı. 

Sivas'ta valilik ve belediyenin düzenlediği bayramlaşma programına TBMM Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Vali Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, bazı kurum ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda Sivaslı katıldı.

ORTAK DEĞERLER
Burada konuşma yapan İsmet Yılmaz, son zamanda artan terör olaylarına dikkati çekerek, "Bu ülke Fransızlara, İngilizlere, İtalyanlara ve Yunanlara karşı İstikâl mücadelesi vermiş ve düşmanı yurttan def ederek adeta küllerinden yeniden doğmuştur. Yedi düvele karşı savaşılmıştır. O zamanlar Atalarımız kimsenin etnik kimliğini sormamıştır, herkes ortak değerlerimiz için can vermiştir. Allah’a hamdolsun dünya yıkılsa yeni kurulacak dünyada Türkiye yerini alacaktır. Bunu bu aziz milletimizin birliğine, beraberliğine, ferasetine güvenerek söylüyorum" dedi. 

PKK'NIN KAZANMA ŞANSI YOK
Terör örgütünün kendine gelebilmesi için bazı önerilerde bulunan Meclis Başkanı Yılmaz, "Bunun yolu birlik ve beraberlikten geçiyor. Bu milletin birlik ve beraberliğini bozamayacaklar. Kazanma şansın da yok, kesinlikle kaybedeceksin, herkese zarar veriyorsun, başta da kendine zarar veriyorsun. O halde niye bu mücadeleyi giriyorsun, çünkü iradeleri kendinde değil, dış güçlerin maşası. Niye dış güçlerin maşası? İstiyorlar ki Türkiye bu coğrafyada bağımsız karar alamasın, bu coğrafyada mazlum milletlerin umudu olmasın, bu coğrafya da demokrasisiyle, ekonomisiyle diğer ülkelere örnek olmasın. İnşallah bu millet birlik ve beraberliğiyle de terör belasını yenecektir" diye konuştu. 

Sivas Valisi Alim Bulut'ta herkesin bayramını kutlayarak, "Hayatta bir arada olursak aşamayacağımız zorluk yok" dedi. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın da, bayramların milletimizde birlik ve beraberlik duygularını pekiştiren en güzel günler olduğunu belirterek, bu vesilesiyle terör olayları ve Müslüman ülkelerde yaşanan iç karışıklıkların son bulmasını temenni etti. 

Konuşmaların ardından TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ve protokol üyeleri Buruciye Medresesi’ne gelen Sivaslılarla tek tek tokalaşarak bayramlaştı. Bazı vatandaşlar İsmet Yılmaz ile fotoğraf çekildi. 

Yazar: Haberci
İsmet Yılmaz Sivas bayramlaşma
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı