Terör örgütü Karadeniz'de ilk saldırısını yaptı

Terör örgütü PKK'nın hain planları Karadeniz'e de sıçradı. Fındık işçisi teröristin yakalandığı Karadeniz'de bu kez karakola taciz ateşi açıldı.

Terör örgütü Karadeniz'de ilk saldırısını yaptı

Karadeniz'e sızma planları yapan ve bunun için fındık işçisi ve öğrenci kılığında bazı hazırlıklar yaptığı iddia edilen terör örgütü, Giresun'un Güce İlçesi'nde ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre, teröristler karakola ateş açıp kaçtı. 

Daha önce Giresun'da fındık işçisi olarak çalışan ve şüpheli hareketleri nedeniyle vatandaşların şikayeti sonucu gözaltına alınan kişinin PYD üyesi olduğu ortaya çıkmıştı. Bunun ardından Karadeniz'in Giresun bölgesinde bazı saldırılar yaşandı. Öğrenilen bilgilere göre Giresun'un Güce İlçesi'nde kimliği belirlenemeyen teröristler, askeri karakola saldırıp kaçtı. Ölüm olayının yaşanmadığı olayda, bölgedeki bir düğünden 2 kişinin yaralandığı öğrenildi. Bölgeye çok sayıda birlik sevk edildiği ve güvenliğin üst seviyeye çıkartıldığı öğrenildi. 

Söz konusu olayın açıklığa kavuşmasıyla terör örgütünün Karadeniz'e sızıp sızmadığı de ortaya çıkmış olacak. Özellikle fındık toplama döneminde, Doğu illerinden ucuz yevmiye olduğu için Karadeniz'e tarım işçileri geliyordu ve günlerce çadır kuran bu işçiler, gittikleri memlekette haftalarca kalıyordu. Yine terör örgütünün öğrencileri kullanarak, Karadeniz'de örgütleneceği ve eylemler yapabileceği iddia ediliyordu. Karakola saldırma olayının aydınlatılmasının ardından teröristlerin sızma planının doğru olup olmadığı da netleşmiş olacak. 

Ordu, Giresun ve Tokat'ın bazı dağ sınırları teröristlerin zaman zaman geçiş güzergahı olarak kullanılabiliyor. Bir kaç yıl önce Ordu Akkuş'tan doğu illerine doğru doğru kaçmak isteyen bir terörist, Samsun Ayvacık'ın üst kesimlerinde yakalanmış ve tutuklanmıştı. 

 

Yazar:
terör karadeniz pkk
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı