Karadeniz'deki teröristler kaçtı, aranıyorlar!

Teröristlerin Giresun'da yaptığı saldırının detayları ortaya çıkmaya başladı. Roketatar ve uzun namlulu silahla yapılan saldırının ardından kaçtılar, hâla aranıyorlar! Bu sorular cevap bekliyor.

Karadeniz'deki teröristler kaçtı, aranıyorlar!

Giresun'un Güce İlçesi'nde terör örgütü militanlarının saldırısının ardından olay netlik kazanmaya başladı. Teröristlerin roket atar ve uzun namlulu silah kullandığı açıklandı. Öte yandan saldıran teröristlerin kaçtığı ve güvenlik güçlerinin takip ettiği bildirildi. Akıllarda soru işaretleri kaldı.

VALİ: KAÇACAKLARI YERLERİ TUTUYORUZ
Güce'deki Jandarma Karakolu'na yapılan saldırının ardından Giresun Valisi Hasan Karahan, olayın detaylarıyla ilgili açıklama yaptı. Karahan, "Karakola taciz ateşi yapılarlar, askerler hemen karşılık verince kaçmaya başlıyorlar. Bu sırada karakolun hemen yakınında bulunun okul bahçesindeki düğünde bulunun 4 sivil vatandaşımız hafif yaralanıyor. Jandarma olayın peşinde. Kaçabilecekleri yerleri tutuyoruz. Gelen bilgilerin hepsi değerlendiriliyor" dedi.

ÖZEL HAREKATÇILAR PEŞLERİNDE
Jandarma ve Polis özel harekat timlerinin bölgede terörislerin izini sürdüğü bildirilirken, akıllara olaydan sonra 'Nasıl kaçtılar' sorusu akıllara geliyor. İlçe merkez nüfusunun 3 bin 500 olması nedeniyle herkes birbirini tanıyor. Teröristler düğünün olduğu bir gün bu saldırıyı nasıl gerçekleştiriyor? Yaptıkları saldırının ardından kaçış güzergahını nasıl biliyorlar ve polis, asker izlerini bulamıyor? Bunların hepsinin açıklanması bekleniyor.

TRABZON'DA DA SALDIRMIŞLAR
Bu arada geçtiğimiz ay da Trabzon'a bağlı Günyüzü Köyü'nde teröristlerin görüldüğü ve Trabzon İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı birliklerin terör örgütü PKK militanlarıyla sıcak temasa girdiği öğrenildi. Teröristlerin kaçtığı ve yakalanamadığı da gelen bilgiler arasında.

 

Yazar:
Giresun Pkk saldırısı Karadeniz'de terör
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı