Kiralık taksiyle deniz keyfi

Balıkesir'de bir firmadan kiralanan deniz taksi, seferlerine başladı. Gemiyle 2,5 saat süren Erdek-Marmara arası rahat ve konforlu deniz taksiyle 15 dakikaya inecek.

Kiralık taksiyle deniz keyfi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nce Balıkesir Deniz Otobüsleri İşletmesi'nden (BADO) kiralanan deniz taksi Erdek ile Marmara İlçesi arasındaki seferlerine başladı. Ulaşım süresini 15 dakikaya indirecek olan deniz taksi, konforu ve güvenliğiyle dikkat çekiyor. 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Marmara'daki adalar arasında seferlerine başlayan deniz taksinin, water jet motorlu olduğu için 75 santimetre derinliğindeki suda rahat ulaşım sağladığını söyledi. Taksinin 30 kişi kapasiteli olduğunu söyleyen Uğur, "35 deniz mili hız yapılabiliyor. Her türlü hava şartlarında batmayan teknolojisiyle güven içerisinde hızlı bir yolculuk sunuyor. Daha önce iki buçuk saatte ulaşılan Marmara - Erdek arası Deniz Taksi ile artık 25-30 dakika gibi kısa bir süreye inmiş oldu" dedi. 

500 BİN DOLARLIK TAKSİ
Narlı-Topağaç seferiyle mahrumiyet bölgesine dönen Marmara Adası'na ulaşımın rahatlayacağını belirten Başkan Uğur, "Hayaldi gerçek oldu, Deniz Taksi 365 gün çalışacak. Marmara Adası artık mahrumiyet bölgesi değil. Tekne İstanbul Tuzla'dan 500 bin Dolara alındı, sahibi BADO adı altında bir şirket kurdu. Biz de Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Toplu Taşıma A.Ş. olarak bunu kiralıyoruz, Büyükşehir Belediyesinin kasasından beş kuruş çıkmadan bu işi gerçekleştiriyoruz. İstiyoruz ki Marmara Adası'nı en yakın karaya en kısa zamanda ulaştıralım" diye konuştu. 

EDREMİT'E DE GİDECEK
Deniz taksinin Erdek-Avşa Adası arasını 20 TL'ye götüreceğini belirten Başkan Uğur, "Deneme seferlerinde başarılı olduğumuzda tekne sayılarını da artıracağız. Ege sahillerinde de BADO'nun Deniz Taksi seferlerini başlatacağız. Edremit Körfezi'ne de bu tekneleri koyacağız; Deniz Taksilerimiz Altınoluk - Ayvalık arasında sefer yapsın, Altınoluk - Burhaniye arasında sefer yapsın. İnşallah yılbaşından önce Cunda Adası'nın kanalın açılması ve köprü yapımı da başlayacak, proje çalışmaları şu an devam ediyor" dedi. 

Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy da, "Büyükşehir olduk nimetler Adamıza yağmaya başladı" diyerek Başkan Ahmet Edip Uğur'a övgüler yağdırdı. Aksoy'un, "Ahmet Edip Uğur ağabeyimiz yaşadığı sürece hizmetin en kralını Adalara getireceğiz" sözleri alkış aldı. 

Yazar: Haberci
Balıkesir deniz taksi Marmara-Erdek ulaşım
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.