Tiyatrocu olmak için geç kalmayın

Denizli'de 22 yıldır faaliyet gösteren Şehir Tiyatroları, ücretsiz vereceği eğitimler için başvuruları almaya başladı. 9 Ekim son gün.

Tiyatrocu olmak için geç kalmayın

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, 22 yıldır hizmet veren Şehir Tiyatrosu'nda oyuncu olmak isteyenlerin seçmeleri başladı. Ücretsiz eğitimlerin başvuruları 9 Ekim'de sona erecek, 10-18 Ekim 2015 tarihleri arasında ise sınav yapılacak. 

Genç yetenekleri tiyatroyla buluşturmayı amaçlayan Şehir Tiyatroları, bu kapsamda kentin kültür ve sanat hayatına zenginlik katmak için bazı girişimlerde bulunuyor. Yeni sezon eğitimleri için müracatların başladığı bildirildi. Tiyatrocu olmak isteyen, 1 fotoğrafıyla birlikte, kendisi tiyatro binasına abaşvuruda bulunabilecek. Seçmeler için müracaatlar 9 Ekim'de sona erecek. Oyunculuk, reji ve yazarlık sınıfı için Çatalçeşme Oda Tiyatrosu yanında bulunan Ressam İbrahim Çallı Sanat Evi'nde alınan kayıtlar yeni yetenekleri beklerken, bu işlemin bitmesinin ardından 10-18 Ekim tarihleri arasında ise sınav gerçekleştirilecek.

Yapılacak sınav ile yeni döneme adım atacak olan genç yetenekler, aslında büyük bir kadroya da dahil olmuş olacak. Tiyatro bünyesinde ücretsiz eğitimlerine sezon boyunca devam edecek. Denizli'de genç sanatçıların yetişmesine olanak sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu yıl boyunca ücretsiz olarak sergilenen birçok oyunu da vatandaşların beğenisine sunuyor. 

Yazar: Haberci
denizli şehir tiyatrosu başvuru tarihleri
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.