İlçelerin yol, su ve kanalizasyonuna 400 milyon TL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde yapılacak yol, su ve kanalizasyon projeleri için 400 milyon TL'lik yatırım yapmaya hazırlanıyor.

İlçelerin yol, su ve kanalizasyonuna 400 milyon TL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bütünşehir olmalarının ardından ilçelerdeki eksikleri tespit ettiklerini belirterek, bununla ilgili projeler hazırlandığını söyledi. Yılmaz, 2 yıl içerisinde bitirmeyi planladıkları alt yapı projelerine 400 milyon TL harcanacağının altını çizdi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye yöneticileriyle birlikte birlikte Kavak, Havza ve Ladik ilçelerinde alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerde vatandaşların talep ve önerilerini de dinleyen Başkan Yılmaz, köyleri kasabalaştırma konusunda büyük çaba harcadıklarını söyledi. 

Samsun'un bin köyünden ilk etapta 250 tanesini kasabalaştıracaklarını söyleyen Başkan Yılmaz, "Bu köyleri belirlerken özellikle küçük de olsa meydanı bulunan, etrafında camisi, bakkalı ve okulu olanları tercih ediyoruz. Çocuk oyun alanları, kamelyalar, ışıklandırma üniteleri ve sıvasız boyasız ev kalmamasıyla ilgili küçük dokunuşlar, köylerimizi hızla kasabalaştıracak ve canlandıracaktır. O yüzden de bu yatırımlara büyük önem veriyoruz. Zamanla diğer köylerimiz de benzer çalışmalarla gelişecek" dedi.

Samsun'un 14 ilçesinde ve toplamda bin köyündeki yol, su ve kanalizasyon sorunlarıyla ilgili başlattıkları yatırım hamlelerinin hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Yılmaz, "Bu tarihe gömüyoruz. Bin köyün tamamında fizibilite ve proje çalışmalarımızı yaptık. Bunun için 400 milyon TL para harcayacağız. Yatırımların bütçesiyle ilgili planlarımızı, nereye, ne zaman ve ne yapacağımızı belirledik. 2 yıl içinde köylerimizde bu sorunların hiç birisi artık yaşanmayacak. Reçberliği ve köy ekonomilerini de geliştirir ve artırırsak, çok güzel bir hizmet etmiş olacağız, Bu mücadeleyi de sonuna kadar vereceğiz" diye konuştu. 

Yazar: Haberci
yatırım projeleri samsun
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.