Boynu bükük çocuğu gördünüz mü?

2015-2016 Eğitim-öğretim döneminin ilk zili bugün çaldı. Anne ve babalar çocuklarını elinden tutup okullarına götürdü. Peki boynu bükük o çocuğu gördünüz mü? Fatma Altuntaş'ın duygulu yazısını mutlaka okuyun.

Boynu bükük çocuğu gördünüz mü?

Türkiye'de sokaklar 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla çocuk sesleriyle şenlendi. Yeni okuluna başlayan büyükler, ilk kez okula gidecek minikler anne ve babalarıyla okullara koştu. Yazarımız Fatma Altuntaş, anne ve babası olmayan ya da ayrı yaşayan çocukların bu tabloyu görmesini duygularını ifade ettiği yazısında buluşturdu. 

Bu haftaki yazısında okulların açılışını kaleme alan Fatma Altuntaş, aslında toplumun belki de en fazla gözden kaçırdığı bir olaya dikkati çekti. Anne babaların, 'Ne zaman büyüyecek de okula gidecek' dediği çocuklarını sevinçle okula göndediğinin altını çizen Altuntaş, yaşanan sevincin bazı çocuklar için hüzün olduğunu ifade etti. 

"Anne ve babalar, okula evlatlarınızı götürün, en doğal hakkınız ama evladınızı çocukların yanında severken bir şey verirken şuna dikkat etmenizi istediğim bir konu var. Yanı başınız da duygularında ailesinde, ne fırtınalar yaşayan çocuklar olabileceğini düşünerek hareket edin" diyen Altuntaş, farkında olmadan bir çocuğun yarasına dokunulabileceğini ve onun günlerce üzülmesine sebep olunabileceğini söyledi. 

Gölcük depreminde enkaz altında kalan ve yürüme yeteneğini kaybeden yazarımız, ilk kez okula giden kızı Zehra'yı da okula götüremediğini duygulu satırlarla yazdı. Altuntaş, "Her evlat anne ve baba için kuzudur. Bugün benim kuzularımda başladı okula. Oğlum büyüdü, ufak kuzumun ilk günü. Çok heyecanlı. Aklım onda gidemedim, olamadım ilk gününde kuzumun. Köpeklerden korkar kuzum, tüm gece, 'Rabbim kuzum sana emanet, sen emanet verdin ben sana teslim ettim emanetini' diye dualar ettim" diye yazdı. 

Kızının kendisine sarılarak ağladığını yazan Fatma Altuntaş'ın duygu yüklü o yazısının tamamını okumak için tıklayınız. 

Yazar: Haberci
Fatma Altuntaş anne ve baba çocuk
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.