Başkana talep ve teşekkür izdihamı

Bursa'da belediye çalışmalarını inceleyen Başkan Recep Altepe'ye vatandaşlar taleplerini iletmek, hizmetleri için teşekkür etmek için adeta birbiriyle yarıştı.

Başkana talep ve teşekkür izdihamı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çukur Mescit ve çevresinde yapılan çalışmaları yerinde görmek için Yıldırım İlçesi'ne gitti. Altepe'yi gören vatandaşlar, taleplerini iletmek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etmek için kısa süreli izdiham yaşattı. 

Yıldırım İlçesi’ndeki Çukur Mescit'teki çalışmaları izleyen Başkan Altepe, cemaat ve vatandaşlarla sohbet etti. Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin tarihi kültürel mirasına yeniden değer kazandırdığını belirten Başkan Altepe, "Bursa’da ne kadar yok olmuş veya yok olmaya yüz tutmuş eser varsa restorasyonlardan sonra en çok ilgi gören mekanlar oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak kente kazandırdığımız bu değerlerden biri de Yıldırım İlçesi’nde Yıldırım külliyesinin bir parçası olan Çukur Mescit ve çevresi oldu. Yıldırım Camii inşaatında Çukur Mahalle dediğimiz yerde yaklaşık 620 yıl önce yapılmış ve Yıldırım Camii’nde çalışan ustaların şantiye olarak kullandığı bölge ve namaz kıldığı Çukur Mescit, yeniden değer kazandı" dedi. 

Çukur Mescit’in yıkık iki duvarı kalmışken yeniden ortaya çıkarıldığını hatırlatan Başkan Altepe, "Büyükşehir Belediyesi olarak bir yandan Çukur Mescit’i yeniden orijinal haline getiren çalışmaları, diğer taraftan da çevresinin kamulaştırma çalışmalarını başlattık. Çukur Mescit civarında 4 bina kamulaştırılıp ortaya çıkarıldı ve restore edildi. Kamulaştırdığımız alanların düzenlemesi de yapıldı. Tüm bu düzenlemelerle birlikte bu bölge, Yıldırım’ın en güzel mekanı oldu. Çukur Mescit ve çevresi ilk günkü zarafetiyle Yıldırım’a değer kattı" diye konuştu. 

Başkan Altepe'nin ilçeye geldiğini gören bazı vatandaşlar da, taleplerini iletti. İlçeye yaptığı hizmetler için Altepe'ye teşekkür eden Yıldırım İlçesi sakinleri, çalışmalardan memnun olduklarını iletti.

Yazar:
Bursa belediye çukur mescit
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kartal'da Duman'lı gece
Kartal'da Duman'lı gece
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.