'Siyaset dersi' veren Tatlıses adaylıktan çekildi

Sanatçı İbrahim Tatlıses, siyasete neden girdiğini anlatan açıklamalarından saatler sonra Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili adaylığından istifa etti.

'Siyaset dersi' veren Tatlıses adaylıktan çekildi

"Gençlerimiz ölmesin, analarımız ağlamasın, çocuklarımız da yetim kalmasın diye siyaset" diyen Sanatçı İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Adaylığından istifa etttiği öğrenildi. 

AK Parti'den milletvekili aday adayı olan fakat listeye giremeyen İbrahim Tatlıses, 'Annem istiyor' diyerek, seçimlere memleketinden bağımsız aday olarak girme kararı almıştı. Tatlıses'i kendisi de zorla ikna edilerek milletvekili adayı yapılan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ikna etti. Şanlıurfa'daki listelerde karışıklık olmuştu. Tatlıses'in büyük oy oranı alacağı tahmit edilerek, böyle bir ricada bulunulduğu belirtiliyor. 

İbrahim Tatlıses, bir kaç saat önce sosyal medya hesabından, "Bir tek sanatçı kimliğim var. Hiç bir parti kimliğim yok. Kimse beni kafasına göre yerlere çekmesin. Doğru olanın yanındayız, eğriyle işimiz olmaz. Sloganımız da, doğru siyaset, dürüst siyaset. İşsize doğru siyaset" diye yazmıştı. Tatlıses daha önce de, siyasete neden girdiğini, "Gençlerimiz ölmesin diye, analarımız ağlamasın diye, çocuklarımız da yetim kalmasın diye siyaset. Benim siyaset anlayışım bu" diye yazmıştı. 

Yazar: Haberci
ibrahim tatlıses milletvekili seçimleri 1Kasım
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı