Bak çocuk okudum Cumhurbaşkanı oldum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mezun olduğu sınıftaki öğrencilere ilkokul fotoğrafını gösterip, "Azmimizle, hamd olsun bu makamlara geldik" dedi.

Bak çocuk okudum Cumhurbaşkanı oldum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlaması nedeniyle memleketi Kasımpaşa'da mezun olduğu Piyalepaşa İlkokulu'na gitti. Burada okuduğu sınıftaki öğrencilerle konuşan Erdoğan, o yıllardaki fotoğrafını gösterip, azimli bir hayat sürmelerini istedi. 

1’inci sınıfın ilk dönemi hariç, ilköğrenimini Piyalepaşa İlkokulu’nda gerçekleştiren Erdoğan, burada öğrenci ve velilere seslendi. Eğitim hayatından bahseden Erdoğan, buradaki öğreniminin ardından İstanbul İmam Hatip Okulu’ndan mezun olduğunu, o dönemde İmam Hatip Lisesi mezunlarının üniversiteye girmesi engellendiği için ayrıca Eyüp Lisesi’nde de fark derslerini vererek lise diploması alıp, üniversiteye gittiğini söyledi.

KASIMPAŞA'DAN ÇIKTIK BU MAKAMA GELDİK
Engellerin, azmin önünde duramayacağına dikkati çeken Erdoğan, "Biz bu gayretle, bu azimle hamdolsun bu makamlara geldik. Önce İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı olduk, daha sonra Başbakan olduk, daha sonra Cumhurbaşkanı olduk, ama bütün irade sizin, siz oralara bizi getirdiniz. Çünkü biz milli iradeye inanmıştık ve milli iradenin gereği neyse o olacak demiştik. Ve milli irade sizdiniz, siz de bunun gereğini yaptınız. İşte Kasımpaşa’dan bir çocuk çıktı, milli irade aldı onu ta Cumhurbaşkanlığı makamına taşıdı" dedi. 

ROMANLARLA OYUN OYNAYARAK BÜYÜDÜM
Kasımpaşa’da doğup büyümekten, Kasımpaşalı olmaktan hiçbir zaman gocunmadığını ifade eden Erdoğan, "Aksine hep gurur duydum. Bunu küçümseyenler olabilir, önemli değil. Biz önce Hakk’a kul olduk, ondan sonra da halka teslim olduk, bu yola böyle çıktık. Kaptanpaşa’da doğup büyüdüm. Roman arkadaşlarım vardı onlarla oynadım, aynı okullarda okudum. Bugüne kadar da hiçbir ırk ve millet ayrımı yapmadım" diye konuştu. 

Velilere de bazı tavsiyelerde bulunan Erdoğan, çocuklarına sahip çıkmalarını istedi. Erdoğan, konuşmasının ardından Piyalepaşa İlkokulu’nun sınıflarını gezerek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.  

EŞİ EMİNE ERDOĞAN'A SINIFININ PENCERESİNDEN GÖRÜP HATIRLADIKLARINI ANLATTI.

Yazar: Haberci
Cumhurbaşkanı Erdoğan piyalepaşa ilkokulu
Advert
Bununla ilgili sen ne düşünüyorsun?
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Oshima Tershanesi'nde Türkler İçin Yapılan Gemi Suya İndi.
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı
Bakanlık gürültü kirliliğini mercek altına aldı